سهم استعدادهای درخشان از پذیرش امسال دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ,ارشد و دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 تیر 1392-07 July 2013بازدید 1699سهم استعدادهای درخشان از پذیرش امسال دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ,ارشد و دکتری

دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی سهم ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10 درصد و در مقطع دکتری 20 درصد برای دانشگاهها در سال جاری عنوان کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان در دانشگاههای کشور برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: مطابق با آیین نامه استعدادهای درخشان سهم استعدادهای درخشان در پذیرش مقطع کارشناسی 10 درصد ظرفیت دانشجویان است که برای سال تحصیلی جدید حدود 50 هزار نفر ارزیابی می شود.

وی در مورد پذیرش استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد نیز گفت: در این مقطع نیز ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان 10 درصد دانشجویان ارشد خواهد بود که معادل 9 هزار نفر می شود؛ در همین حال در پذیرش امسال، سهم استعدادهای درخشان در مقطع دکتری به طور متوسط 20 درصد و حدود 2 هزار نفر درنظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در وزارت علوم تحقیقات و فناوری نحوه پذیرش استعدادهای درخشان در دانشگاهها را مطابق با شیوه نامه تدوین شده عنوان کرد و گفت: این شیوه نامه که در گذشته تدوین شده است در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا متفاوت است.

دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تصریح کرد: ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است و سهم استعدادهای درخشان در هر مقطع مطابق با ظرفیت تعیین شده در سال های گذشته خواهد بود و چنانچه ظرفیت پذیرش دانشگاهها افزایش یابد متناسب با آن تعداد استعدادهای درخشان پذیرش شده نیز افزایش می یابد.

وی در این مورد با ذکر مثالی گفت: برای مثال اگر ظرفیت پذیرش کنکور و برمبنای اعلام سازمان سنجش دکترا 10 هزار نفر درنظر گرفته شود 20 درصد این ظرفیت سهم استعدادهای درخشان است و حالا اگر ظرفیت پذیرش به 12 هزار نفر افزایش یاید سهم استعدادهای درخشان 20 درصد این 12 هزار نفر محاسبه می شود.


سهم استعدادهای درخشان در دانشگاه استعداد های درخشان سهم پذیرش استعدادهای درخشان در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها