ارائه اجباری درس "دانش خانواده و جمعیت" از مهرماه در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 تیر 1392-08 July 2013بازدید 1978ارائه اجباری درس "دانش خانواده و جمعیت" از مهرماه در دانشگاه های کشور

درس بازنگری شده تنظیم خانواده تحت عنوان "دانش خانواده و جمعیت" از مهرماه و در سال تحصیلی جدید به عنوان دو واحد درسی اجباری در دانشگاههای کشور تدریس می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اسفندماه سال گذشته، ارائه درس "دانش خانواده و جمعیت" را به تمام دانشگاههای کشور ابلاغ کرد.

این درس سرفصل بازنگری شده درس تنظیم خانواده است که قرار است از سال تحصیلی جدید در دانشگاههای کشور به عنوان 2 واحد اجباری به دانشجویان تدریس شود.

بازنگری درس تنظیم خانواده براساس آیین نامه بازنگری 5 ساله دروس در دستور کار شورای برنامه ریزی آموزش عالی قرار گرفته است به نحوی که دروسی که 5 سال از تاریخ تدوین و تصویب آن می گذرد از منظر محتوا و عنوان مورد بازنگری قرار می گیرند؛ براین اساس در محتوا و عنوان درس تنظیم خانواده نیز تغییرات جدی حاصل شده است.

براین اساس و در راستای ابلاغ وزارت علوم به دانشگاههای کشور، درس "دانش خانواده و جمعیت" از مهرماه سال 92 با محتوایی متفاوت از قبل به عنوان یک درس اجباری به دانشجویان ارائه خواهد شد.

این واحد درسی که شورایعالی انقلاب فرهنگی متولی آن محسوب می شود باید از سوی اساتید دارای تخصص جمعیت شناسی و خانواده شناسی تدریس شود و براین اساس معاونت آموزشی دانشگاهها متناسب با محتوای آن، اساتید مرتبط را برای تدریس این واحد درسی به کار می گیرند.ارائه درس دانش خانواده ارائه دروس دانش خانواده و جمعیت درس دانش خانواده در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها