بخش اعظم بودجه دانشگاه ها صرف تغذیه دانشجویان می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 تیر 1392-16 July 2013بازدید 556بخش اعظم بودجه دانشگاه ها صرف تغذیه دانشجویان می شود

رئیس دانشگاه اصفهان گفت با انتقاد از جدا در نظر نگرفتن یارانه تغذیه از بودجه کلی دانشگاهها، گفت: با وضعیت موجود باید بخش زیادی از بودجه دانشگاه صرف یک امر و آنهم تغذیه شود.

دکتر محمدحسین رامشت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره قرارگرفتن یارانه تغذیه در قالب بودجه دانشگاه ها گفت: باید یارانه تغذیه دانشگاه ها جدا از بودجه دانشگاه پرداخت شود، در غیر این صورت دانشگاه ها دچار مشکل می شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه اصفهان سالانه 12میلیارد تومان سوبسید غذا پرداخت می کند، گفت: در صورتی که یارانه تغذیه مشخص نباشد با توجه به افزايش قيمت مواد غذايي دانشگاه‌ها بايد بخش زيادي از مبلغ بودجه را صرف تغذيه دانشجويان كنند.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه بودجه 92 دانشگاه حدود 70میلیارد تومان بودجه تعریف شده است، یادآورشد: سال گذشته با وجود تخصیص اعتبارات 30 درصد بودجه اختصاص داده نشد اگر امسال هم بودجه در زمان اعلام شده تخصیص نیابد و یارانه تغذیه هم در قالب بودجه ارایه شود، دانشگاهها با مشکلات عدیده ای در بحث تغذیه مواجه می شوند. 

وی ادامه داد: وضعیت یارانه تغذیه در سال 92 مشخص نیست که باید مشخص شده و جدا از بودجه دانشگاه ها لحاظ شود در غیر این صورت دانشگاه‌ها در امر تغذيه دچار مشكل مي شوند و از پس تامين هزينه غذاي دانشجويان برنمي آيند.

به گزارش مهر، در لايحه بودجه 92 دولت يارانه تغذيه دانشگاه ها را كه پيش از اين مستقيما به صندوق رفاه پرداخت مي شد به دانشگاه ها واگذار كرد و اين يارانه در قالب بودجه دانشگاه ها قرار گرفت. در اين وضعيت با توجه به افزايش قيمت مواد غذايي دانشگاه ها بايد بخش زيادي از مبلغ بودجه را صرف تغذيه دانشجويان كنند.


اخبار دانشگاهها اخبار روزانه دانشگاه ها بودجه دانشگاهی بودجه تغذیه دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها