تشکل‌های دانشجویی دست دوستی با دولت روحانی دراز کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 تیر 1392-17 July 2013بازدید 447تشکل‌های دانشجویی دست دوستی با دولت روحانی دراز کنند


معاون فرهنگی واجتماعی وزیر علوم، گفت: با توجه به مواضع اعتدال دولت منتخب پیشنهاد می کنم تشکلهای دانشجویی تعامل و همکاری را با دولت روحانی داشته باشند و دست دوستی به سوی ایشان دراز کنند.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، غلامرضا خواجه سروی در جمع تشکلهای دانشجویی، گفت: پیشنهاد می کنم تشکل های دانشجویی در شرایط جدید و در دولت جدید نیز رسالت خود را ترک نکنند و با توجه به نقش سازنده خود بر انجام وظایف همت بیشتری بگمارند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه تشکلهای دانشجویی جایگاه مهم و تاثیرگذاری است، اظهار داشت: در دولت های نهم و دهم سعی شد از این جایگاه به عنوان بازویی جهت انجام فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها و هم راستا با اهداف نظام و متناسب با شان و منزلت دانشجو و تشکل های دانشجویی استفاده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ادامه داد: در دوره های قبل برخی، دانشجویان را به پرداختن به مسایل حاشیه ای و احساسی ترغیب می کردند و اسم آن را نشاط سیاسی در دانشگاه ها گذاشته بودند در حالی که ما معتقدیم شان دانشگاه و دانشجو و تشکل های دانشجویی را باید حفظ کرد و تشکل های دانشجویی را نباید به هر قیمتی خرج کرد بلکه باید از آنها در راستای  اعتلای اهداف امام و انقلاب بهره برد.

وی گفت: سیاست وزارت علوم در دولت های نهم و دهم بر این بوده است که تشکل های دانشجویی علاوه بر تامل با دولت مراقب و منتقد فعالیت های اجرا شده در دانشگاه باشند چرا که معتقدیم بهترین افراد برای برسی و انتقاد دلسوزانه از عملکرد وزارت علوم در دانشگاه ها اعضای تشکل های دانشجویی و فعالان فرهنگی در دانشگاه ها هستند.

خواجه سروی با اشاره به سند اسلامی شدن دانشگاهها، افزود: اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی مساله بسیار مهمی است که در این دولت تمام تلاش ممکن صورت گرفت تا موارد مندرج در این سند به اجرا در آید چرا که این امر می تواند سرچشمه بسیاری از برکات و پیشرفت های مختلف در دانشگاه ها باشد.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، روحیه آرمانخواهی و مطالبه گری بین تشکل های دانشجویی یک بحث ارزشمندی است که همه دولت ها باید از آن در راستای پیشرفت بیشتر استفاده کنند و به آن پاسخ مثبت بدهند.تشکل های دانشجویی رابطه تشکل های دانشجویی با روحانی تشکل های دانشجویی و دانشگاهها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها