دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهیدبهشتی جدا نمی شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 تیر 1392-20 July 2013بازدید 542دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهید بهشتی جدا نمی شود

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: امکان جدا شدن دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهید بهشتی وجود ندارد نکات مثبتی در این الحاق وجود دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعتراض دانش آموختگان دانشگاه شهید عباسپور نسبت به الحاق این دانشگاه به دانشگاه شهید بهشتی و عدم توانایی این دانشگاه در پیاده کردن اهداف وزارت نیرو گفت: اکنون تفاهم نامه هایی بین دو وزیر علوم و نیرو در حال امضا است، دانشگاه شهید بهشتی نیز جلسات متعددی را با مسئولان وزارت نیرو برگزار کرده و اهداف این وزارت‌خانه را در متن اهداف پژوهشکده قرار داده است.

وی افزود: همچنین در ابلاغیه شورای گسترش وزارت علوم نیز به این مساله اشاره شده (اهداف وزارت نیرو )، فکر می کنم دانش آموختگان دانشگاه شهید عباسپور از بیرون به این مساله نگاه گرده اند، اگر اطلاعات آن ها بیشتر از این بود این حرف را نمی زدند. 

رئیس دانشگاه شهید بهشتی در خصوص جدا شدن دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهید بهشتی گفت: امکان جدا شدن دانشگاه شهید عباسپور وجود ندارد چون یک کار قانونی بوده که بعد از یک سال مطالعه انجام شده و حتی عقبه  این کار 5 سال ریشه دارد و در یک سال اخیر کار کارشناسی جدی انجام شده است کار یک روز و بدون فکر نبوده که جدا شود از این رو نکات مثبتی در این الحاق وجود دارد که من فکر می کنم فارغ التحصیلان دانشگاه عجله کرده اند.

به گزارش مهر، پس از الحاق دانشگاه شهید عباسپور به دانشگاه شهید بهشتی جمعی از فارغ التحصیلان این دانشگاه در نامه ای به مجلس خواستار جدایی این دانشگاه از دانشگاه شهید بهشتی شدند و دلیل آنها از این ادغام این بود که دانشگاه تحت نظر وزارت علوم نمی تواند اهداف وزارت نیرو را تامین کند.


جدایی دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه بهشتی جدا شدن دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهید بهشتی تکلیف جداشدن دانشگاه شهید عباسپور از دانشگاه شهید بهشتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها