۲۵ يادمان پرديس شهدا در دانشگاه ها رو به بهره برداری است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 امرداد 1392-23 July 2013بازدید 390۲۵ يادمان پرديس شهدا در دانشگاه ها رو به بهره برداری است

تهران - معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: تاكنون ۲۵ يادمان پرديس شهدا در دانشگاه هاي كشور افتتاح شده است و ۲۵ پرديس ديگر نيز با پيشرفت فيزيكي ۹۰ درصدي در آستانه بهره برداري قرار دارد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  فرهنگي ايرنا، «علي اكبر متكان» روز دوشنبه در نشست مطبوعاتي اظهار داشت: طرح ايجاد يادمان شهدا در دانشگاه ها در دولت هاي نهم و دهم كليد خورد تا يادآور رشادت هاي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس براي نسل سوم و چهارم انقلاب كه آن روزها را به چشم نديده اند باشد.

وي افزود: تاكنون ۲۲ يادمان شهدا در دانشگاه هاي كشور از جمله دانشگاه تهران، مازندران، صنعتي اميركبير، علم و صنعت ايران، شهركرد، سمنان، سيستان و بلوچستان، زنجان، ملاير، لرستان، امام خميني (ره) قزوين و حضرت وليعصر (عج) رفسنجان ايجاد شده است.

به گفته متكان ۲۵ پرديس شهدا نيز در مرحله اتمام و بهره برداري هستند كه ساخت آنها با پيشرفت فيزيكي ۹۰ درصدي در دانشگاه هاي كشور همچون اصفهان، كاشان، شهيد مدني آذربايجان، كردستان، شاهد و تربيت مدرس دنبال مي شود.

وي از طراحي و برنامه ريزي ۱۸ دانشگاه و مركز آموزش عالي ديگر به منظور ايجاد پرديس شهدا خبر داد.

معاون وزيرعلوم، توسعه دانشگاه ها در مناطق محروم و مرزي كشور را از سياست هاي آموزش عالي دولت نهم و دهم برشمرد و گفت: اوايل دهه ۸۰ مهاجرت دانشجويان ايراني براي تحصيل در مقطع كارشناسي دانشگاه هاي خارجي از جمله كشورهاي همسايه يكي از مشكلات كشور بود كه امكانات و وضعيت آموزشي و پژوهشي بسياري از اين دانشگاه ها در كشورهاي اكراين، ارمنستان، بلاروس، هند و مالزي بسيار اسفناك بود.

وي ادامه داد: خوشبختانه با ايجاد ظرفيت در مجموعه آموزش عالي الان به جايي رسيده ايم كه مي توانيم علاوه بر پاسخ به تقاضاي تمام جوانان كشور در مقطع كارشناسي، ۲۰۰ هزار دانشجو از ديگر كشورها را هم بپذيريم.

متكان با بيان اينكه در چهار سال اخير تعداد دانشجويان ايراني متقاضي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي دانشگاه هاي خارج كشور كاهش بسيار چشمگيري داشته است، گفت: به عنوان مثال در سال ۸۵ حدود پنج هزار دانشجوي ايراني در مقطع كارشناسي دانشگاه هاي اكراين تحصيل مي كردند كه الان اين رقم حتي از ۵۰ نفر هم كمتر شده است و اين مهم در سايه افزايش كمي و كيفي آموزش عالي كشور صورت گرفته است.

وي تصريح كرد كه درعين افزايش كمي و ايجاد ظرفيت، كيفيت آموزش عالي نيز حفظ شده و حتي ارتقا يافته است كه ميزان توليدات علمي و توفيق هاي چشمگير كشور در عرصه هاي مختلف علمي نشانگر اين واقعيت است.

معاون وزيرعلوم ايجاد دانشگاه هاي تك جنسيتي و به ويژه دانشگاه هاي دخترانه را يكي از اقدامات مورد توجه دولت دهم عنوان كرد و گفت: دانشگاه هاي دخترانه در تمام كشورهاي دنيا وجود دارند و در ايران نيز با توسعه آنها، امكاني فراهم آمده است تا خانواده هايي كه تمايل به تحصيل فرزندانشان در اينگونه دانشگاه ها دارند بتوانند از اين امكانات استفاده كنند.

وي خاطرنشان كرد: هم اكنون ۱۳ دانشگاه و مركز آموزش عالي دولتي تك جنسيتي در كشور فعال است، مجوز چهار دانشگاه تك جنسيتي ديگر به نام هاي مركز آموزش عالي ميناب، دانشگاه حضرت زينب (س) سبزوار، ريحانه نيشابور و فرزانگان سمنان براي پذيرش دانشجو در مهرماه ۹۲ صادر شده و ۱۳ تقاضاي ديگر براي ايجاد دانشگاه تك جنسيتي نيز در دست بررسي است.


۲۵ يادمان پرديس شهدا در دانشگاه ها یادمان شهدا در دانشگاه نحوه برگزاری یادمان شهدا در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها