رشد ۵ برابری اعزام دانشجويان به عمره مفرده در هشت سال اخير

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 امرداد 1392-23 July 2013بازدید 417
رشد ۵ برابری اعزام دانشجويان به عمره مفرده در هشت سال اخير

تهران - معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در دولت هاي نهم و دهم بيش از ۱۳۰ هزار دانشجو به سفر زيارتي عمره اعزام شده اند كه اين آمار نسبت به كل تعداد دانشجويان اعزامي به عمره تا قبل از سال ۸۴ رشد پنج برابري داشته است.
به گزارش ايرنا، «غلامرضا خواجه سروي» از سفرهاي زيارتي عمره و عتبات به عنوان يكي از ناب ترين و موثرترين حركت هاي فرهنگي كه در طول هشت سال گذشته در دانشگاهها قوت گرفته و اثرگذاري مهمي بر محيط هاي دانشگاهي داشته است ياد كرد.

وي افزود: سفرهاي زيارتي عمره و عتبات دانشگاهيان با برنامه ريزي دقيقي كه صورت گرفت يك فرصت استثنايي را براي تحول در سه عنصر اصلي دانشگاه يعني استاد، دانشجو و كارمند فراهم آورد.

به گفته خواجه سروي، تاثير گذاري اين حركت عظيم فرهنگي به نحوي است كه در نظرسنجي هاي صورت گرفته بيش از ۸۰ درصد از دانشجويان، تحول و دگرگوني در زندگي و تقيد بيشتر به نماز و انس با قرآن را نتيجه اين قبيل برنامه ها مي دانند.

وي توضيح داد: سفرهاي زيارتي از سال ۸۵ به صورت متمركز از طريق ستادي كه جهت اين موضوع در معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم شكل گرفت ساماندهي و پشتيباني شد كه هر سال بر متقاضيان سفرهاي زيارتي شامل عمره مفرده دانشجويي، عتبات عاليات عراق،عتبات عاليات سوريه و مشهد مقدس افزوده مي شود به گونه اي كه هم اكنون با توجه به كثرت متقاضيان، اعزام به اين سفرها فقط از طريق قرعه كشي ممكن خواهد بو .

معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم به توزيع بيش از ۱۸۰ هزار بسته آموزشي فرهنگي براي زائران سفرهاي زيارتي دانشگاهي اشاره كرد و گفت: در طول هشت سال گذشته ۴۰۰ همايش توجيهي آموزشي براي زائران سفرهاي زيارتي مخصوصا عمره دانشجويي به صورت استاني و دانشگاهي برگزار شده است.

وي انجام ۳۸۰ هزار سفر زيارتي وي‍ژه دانشگاهيان در دولت هاي نهم و دهم را يادآور شد و گفت: از اين ميان حدود ۱۳۰ هزار نفر از دانشگاهيان به عمره مفرده، بيش از ۹۰ هزار نفر به عتبات عاليات عراق، افزون بر ۱۰ هزار نفر به عتبات عاليات سوريه و بيش از ۱۵۰ هزار نفر به مشهد مقدس اعزام شده اند.


عمره دانشجویی میزان اعزام دانشجویان به عمره ثبت نام عمره دانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها