بررسی ظرفیت‌ پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی در وزارت علوم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 امرداد 1392-27 July 2013بازدید 1081بررسی ظرفیت‌ پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی در وزارت علوم

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی از بررسی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و غیرانتفاعی در وزارت علوم خبر داد.


ابوالفضل حسنی مدیر کل دفتر گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: در راستای ارتقای کیفیت و ماموریتی که شورای گسترش آموزش عالی به بنده به عنوان دبیر دادند، بررسی و ماموریت زیر نظام‌های آموزش عالی در دستور کار ما قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به اینکه تعیین ظرفیت یکی از پارامترهای مهم در ارتقای کیفیت است، مقرر شد ظرفیت دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و جامع علمی کاربردی بررسی شود.

مدیر کل دفتر گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی افزود: در مرحله اول، بررسی مسائل مربوط به دانشگاه پیام‌نور پیگیری شد و با جلسات متعددی که از سال گذشته در دفتر گسترش برگزار شد، وضعیت دانشگاه پیام‌نور در مبحث تعیین ظرفیت‌ها با حضور اعضای کمیته تخصصی بررسی شد.

حسنی با اشاره به بررسی وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی در تعیین ظرفیت‌ها، خاطرنشان کرد: بعد از دانشگاه پیام نور با توجه به مخدوش بودن ظرفیت‌ها در سال گذشته، بررسی ظرفیت این دانشگاه در دستور کار قرار گفت.

وی در ادامه تاکید کرد: بعد از مطرح شدن این مسائل یکی از رسانه‌ها موضوع را تحت عنوان یک تخلف مطرح کرد، در صورتی که اصلا چنین چیزی در میان نبود. بحث تعیین ظرفیت‌ها تنها مربوط به دانشگاه آزاد نیست و برای دانشگاه‌های دولتی هم به همین شکل است.

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی با تشریح وضعیت دانشگاه‌های متخلف در عدم رعایت تعیین ظرفیت‌ها توضیح داد: اگر ما ظرفیتی را اعلام کردیم و دانشگاه بدون مجوز دفتر شورای گسترش ظرفیت‌ها را اعمال کرد،قطعا بداند که تخلف کرده است.


ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش دانشگاه دولتی ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور ظرفیت پذیرش دانشگاه های ایران ظرفیت پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها