دانشگاه احمدی نژاد نیاز به مجوز دولت روحانی دارد و تلاش دولت برای کسب مجوزها قبل از تشکیل دولت جدید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 امرداد 1392-28 July 2013بازدید 645دانشگاه احمدی نژاد نیاز به مجوز دولت روحانی دارد و تلاش دولت برای کسب مجوزها قبل از تشکیل دولت جدید


یک منبع آگاه گفت: اساس‌نامه یا اعضای هیات مؤسس دانشگاه احمدی‌نژاد باید به تصویب دولت جدید برسد اما تلاش می کنند تا قبل از آن مجوزها را از وزارتین زیربط اخذ کند.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه آیا باید دانشگاه احمدی نژاد به تصویب دولت جدید برسد، گفت: این مساله یک مقدار پیچیده شده است، از نظر حقوقی هم باید بررسی شود.

وی ادامه داد: اینکه هیات موسس آن باید به تایید شورا برسد از مباحثی هستند که باید بررسی شود.

این منبع آگاه درباره ارایه مجوز توسط شورا به منظور راه اندازی دانشگاه به دیگر مسئولان گفت: دانشگاه احمدی نژاد، استثنا است دیگر استثنائات که شورا به آنها مجوز داده کم بوده است. ارایه مجوز روال محدودی دارد تقاضا توسط دبیر شورا به رئیس جمهور ارجاع و پس از بررسی مجوز ارایه می شود.

وی افزود: تا کنون 4  الی 5 مورد مجوز برای راه اندازی دانشگاه برای مسئولان در تهران توسط شورا صادر شده است. 

وی درباره این سئوال که آیا درست است که مجوز دانشگاه احمدی نژاد هنوز تصویب نشده و باید دولت جدید آن را تصویب کند، گفت: اگر این دانشگاه خاص تلقی شود که توسط شورا به تصویب رسیده است، باید ترکیب هیات امنا آن به تایید شورا برسد یا متن اساس نامه آن باید به تایید شورا برسد.

این منبع آگاه افزود: هم اکنون برای این دانشگاه تلاش می کنند تایید وزارتین را بگیرند. ممکن است هیات موسس را هم بدون مطرح شدن در شورا به امضای وزرا برسانند و اسامی را تعیین کنند، این هاست که حساسیت ها را بر می انگیزاند.

وی تاکید کرد: اما در هر صورت در خصوص هیأت موسس و اساسنامه به مشکل بر خواهند خورد چون شورا می گوید اگر من مجوز دادم باید هیات موسس را هم من تایید کنم.

این منبع آگاه درباره اعضای هیات موسس دانشگاه احمدی نژاد گفت: به جز احمدی نژاد، مشایی، بقایی و افرادی دیگر از اعضای هیات موسس این دانشگاه به شمار می آیند.

وی افزود: آنها زمانی قصد داشتند دانشگاه ایرانیان راه اندازی کنند که شورا مانع شد اکنون بدون آوردن نام دانشگاه در شورا، اساس نامه را به اسم ایرانیان زده اند.تاسیس دانشگاه احمدی نژاد تاسیس دانشگاه جدید توسط احمدی نژاد مجوز گرفتن احمدی نژاد برای تاسیس دانشگاه جدید

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها