بيش از شش هزار نفر براي اعزام به عتبات دانشگاهيان ثبت نام كردند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 امرداد 1392-29 July 2013بازدید 531بيش از شش هزار نفر برای اعزام به عتبات دانشگاهيان ثبت نام كردند

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان اعلام كرد: با وجود گذشت يك روز از آغاز مهلت ثبت نام هفتمين دوره عتبات دانشگاهيان، بيش از شش هزار نفر براي اعزام به اين سفر زيارتي ثبت نام كردند.حجت الاسلام والمسلمين «سيد محمد رضا فقيهي» روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: ثبت نام هفتمين دوره اعزام به عتبات دانشگاهيان از روز گذشته، پنجم مردادماه به صورت اينترتني آغاز شده و تا ۱۲ مردادماه ۹۲ ادامه خواهد داشت.
وي توضيح داد: دانشگاهيان متقاضي اعزام به عتبات عاليات مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي لبيك به نشاني www.labbayk.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند.

فقيهي سهميه اين دوره از اعزام هاي عتبات دانشگاهيان را سه هزار و ۶۰۰ نفر ذكر كرد و گفت: انتخاب افراد از طريق قرعه كشي صورت مي گيرد و تمام دانشگاهيان اعم از دانشجويان پسر و دختر مجرد با يكي از محارم، زوج هاي دانشجو، اعضاي هيات علمي و كاركنان دانشگاهها مي توانند با همراه براي سفر زيارتي عتبات ثبت نام كنند.

وي متذكر شد: كساني كه در دوره هاي قبل در عتبات دانشجويي ثبت نام كرده يا اعزام شده اند نيز مي توانند در اين دوره ثبت نام و اعزام شوند و محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان ادامه داد: مراسم قرعه كشي براي انتخاب اعزامي هاي عتبات دانشگاهي، روز ۱۴ مردادماه به صورت اينترنتي انجام مي شود و تنها ملاك انتخاب افراد، قرعه كشي است و سهميه اي براي گروه هاي مختلف دانشگاهيان درنظر گرفته نشده است.
وي يادآور شد: در اين دوره از اعزام ها، هر هفته دو كاروان به صورت زميني و هوايي راهي عتبات عاليات مي شوند و تاريخ اعزام ها نيز ۲۹ مردادماه تا نيمه مهرماه خواهد بود.

فقيهی خاطرنشان كرد: هزينه سفر به صورت هوايي حدود يك ميليون و ۱۲۰ هزار تومان و زميني نيز حدود ۸۰۰ هزار تومان از تهران پيش بيني شده است كه البته هزينه‌ها با توجه به دوري و نزديكي به مرز در شهرستان‌هاي مختلف متفاوت خواهد بود.
وي همچنين از هماهنگي هاي صورت گرفته ميان ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان و بانك قرض الحسنه مهر ايران براي پرداخت پنج ميليون ريال كمك هزينه عتبات به دانشگاهيان خبر داد.اعزام دانشجویان به عتبات عالیات اعزام دانشجویان به عتبات اعزام دانشجو به عتبات

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها