ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی در هفته آتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 امرداد 1392-06 August 2013بازدید 642ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی در هفته آتی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از کیوان مرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در واپسین روزهای پایانی دولت دهم برای انواع وامهای دانشجویی در سال تحصیلی جدید، گفت: هماهنگیهای صندوق رفاه دانشجویان به گونه ای برنامه ریزی شده که طی شش ماه آینده در صورت تغییرات و جا به جاییهای احتمالی، هیچ مشکلی در روند خدمات به دانشجویان ایجاد نشود.

وی درباره ابلاغ اعتبار انواع وامها به خصوص وام شهریه به دانشگاههای کشور، اظهار داشت: تا پیش از سال 89، اعلام اعتبارهای صندوق رفاه دانشجویان برای انواع وامها صرفاً منوط به تخصیص اعتبار بود و اگر تخصیص صورت نمی گرفت باید متنظر می ماندیم، سپس بر مبنای تخصیص، توزیع اعتبار بین دانشجویان صورت می گرفت. سریعترین و زودترین زمانی که تخصیصها عملی می شد آذر یا دی ماه بود و حتی به آن طرف سال می افتاد.

وی درباره یک اقدام جدید صندوق رفاه در این باره برای سال تحصیلی آینده، گفت: امسال به علت جا به جایی دولت به گونه ای برنامه ریزی کردیم که 45 روز پیش از آغاز سال تحصیلی ابلاغ اعتبار به دانشگاهها انجام خواهد شد، بنابراین تا هفته آینده این اعتبار به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

به گفته مرادیان مبنای حداقلی اعتبار، 265 میلیارد تومان است.

وی افزود: این رقم همان مبنای حداقلی سال گذشته است که محقق شد هر چند رقم اصلی 300 میلیارد تومان بود اما تنها 265 میلیارد تومان آن در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

وی درباره مبلغ اعتبار اختصاص یافته برای انواع وامها از جمله شهریه، مسکن، ضروری و ودیعه مسکن، با تاکید بر اینکه رقم ذکر شده کاهش نخواهد یافت، تاکید کرد: مبنای حداقلی بر اساس مبنای سال قبل است و در هر شرایطی صندوق رفاه این مبلغ را توزیع خواهد کرد، دانشجویان در این زمینه هیچ نگرانی نباید داشته باشند و می توانند وامهای مد نظر خود را دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، با بیان اینکه رقم اعلام شده دانشجویان شهریه پرداز و بدون شهریه پرداز تمام زیرنظامها را از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و غیردولتیها را شامل می شود، خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد این اعتبار متعلق به وام شهریه و دانشجویان شهریه پرداز و باقی این وام برای دانشجویان غیرشهریه پرداز در نظر گرفته شده است.


انواع وامهای دانشجویی شرایط دریافت وام های دانشجویی وام دانشجویی دریافت وام دانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها