نخستین مرکز رشد فناوری آسانسور و بالابرها در خاورمیانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 امرداد 1392-08 August 2013بازدید 699نخستین مرکز رشد فناوری آسانسور و بالابرها در خاورمیانه

نخستین مرکز رشد فناوری آسانسور و بالا بر ها در خاورمیانه در شهرستان دماوند  افتتاح شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی دماوند روز یکشنبه  13 مرداد 1392 در جلسه ای با حضور معاونت محترم پژوهش و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، معاونت محترم پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمع دیگری از کارشناسان ، در دفتر معاونت وزیر علوم و تحقیقات و فناوری ، مجوز تاسیس اولین مرکز رشد فناوری آسانسورو بالا برها به دانشگاه علمی کاربردی دماوند اعطاء گردید .

اولین مرکز رشد فناوری آسانسورو و بالا بر ها در ایران و خاورمیانه با مجوز معاونت پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در جوار دانشگاه علمی کاربردی دماوند کار خود را شروع کرد . مراکز رشد فناوری ، شهرکهای علمی تحقیقاتی هستند که شرکتهای دانش بنیان را در خود جا داده و با مکانیزم های حمایتی در طول مدت رشد مقدماتی و رشد ، تلاش می کنند این شرکتهای نوپا توانمند شده و ایده های تحقیقاتی خود را تجاری سازی نمایند.
دانشگاه علمی کاربردی دماوند نیز به عنوان نخستین دانشگاه تخصصی این رشته در ادامه طرح توسعه خود از ابتدای مرداد ماه  سالجاری ، با مجوز وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران اقدام به تاسیس نخستین مرکز رشد فناوری در این حوزه تخصصی نموده است.
 بر همین اساس اساتید ، دانشجویان و صاحبان ایده ایرانی و خارجی  در این حوزه تخصصی می توانند با ارائه درخواست خود در این مرکز پذیرفته شوند . به منظور بررسی و کارشناسی طرح های صاحبان ایده ، بانک اطلاعاتی تحت عنوان بانک ایده ایجاد گردیده است که صاحبان ایده با تکمیل فرم های الکترونیکی آماده گی خود را جهت همکاری با مرکز رشد اعلام می دارند . این ایده ها توسط هیئت امنای مرکز رشد بررسی و صاحبان بهترین ایده ها به مرکز فراخوانده خواهند شد . علاقمندان می توانند اطلاعات بیشتر را در سایت دانشگاه علمی کاربردی دماوند به ادرس WWW.damavand-uast.ac.ir  مراجعه نمایند .


مرکز رشد فناوری آسانسور و بالابرها مرکز رشد فناوری آسانسورها مرکز رشد آسانسورها و بالابر ها بهترین مرکز رشد فناوری آسانسورها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها