برگزاری دوره های آموزشی کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 امرداد 1392-18 August 2013بازدید 725برگزاری دوره های آموزشی کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه تهران

مدیر امور فرهنگی دانشگاه تهران از برگزاری دوره های آموزشی کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید خبر داد .

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر جعفرگل محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نحوه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در سال تحصیلی جدید گفت: قرار نیست کرسی آزاداندیشی توسط نهادهای رسمی دانشگاه به صورت مستقیم برگزار شود.

وی ادامه داد: وقتی برگزاری کرسی توسط نهادهای دانشگاهی باشد کار شکل حکومتی و دولتی به خود می‌گیرد، اینکه یک سخنران، مخالف و یک سخنران موافق دعوت کرده و نام آن را کرسی آزاداندیشی بگذاریم درست نبوده و مخاطبی هم نخواهد داشت.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه تهران افزود: وظیفه نهادهای دانشگاهی در رابطه با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی تامین امنیت قضایی، فکری و ایجاد بستر و شرایط لازم برای برگزاری کرسی است.

وی ادامه داد: کرسی‌ها توسط چهار تشکل شناسنامه دار دانشگاه تهران برگزار می شود و شرایط لازم نیز برای برگزاری کرسی توسط نهادهای دانشگاهی ایجاد می شود.

گل محمدی افزود: یکی از برنامه‌هایی که برای سال تحصیلی جدید در نظر گرفته‌ایم و از مهرماه اجرایی خواهد شد برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف فرهنگی است که کرسی‌ها نیز شامل آن می شود.

وی ادامه داد: کرسی آزاداندیشی برگزاری یک مراسم با یک شکل و شمایل خاص نیست، حتی فعالیت در نشریه دانشجویی هم به نوعی برگزاری کرسی آزاد اندیشی است، درحال حاضر 340 نشریه در دانشگاه تهران فعالیت می کنند، همین که شرایط لازم فراهم شده تا 340 نشریه موافق و مخالف با سلایق گوناگون حرف خود را بزنند و کسی مزاحم آنها نشود خود نوعی کرسی آزاد اندیشی است.

وی با بیان اینکه سخنرانی و  مناظره شکل‌های دیگر کرسی آزاد اندیشی است افزود: معاونت فرهنگی دانشگاه تهران در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری، انجمن‌های علمی، نشریات شرایط لازم را فراهم کرده و کلاس های آموزشی در این حوزه‌ها برگزار کرده است که درسال تحصیلی جدید نیز درخصوص فن مناظره، آداب مناظره و قوانین مناظره در کرسی های آزاد اندیشی نیز کارگاه آموزشی برگزار خواهد کرد.


برگزاری دوره های آزاد اندیشی برگزاری دوره های آزاد اندیشی دانشگاه تهران شرکت در دوره های آزاد اندیشی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها