نقد و داوری ۶۳ نظريه مهم و شايع غير اسلامي در دانشگاه های كشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 شهریور 1392-23 August 2013بازدید 604نقد و داوری  ۶۳ نظريه مهم و شايع غير اسلامي در دانشگاه های كشور

مشهد- رييس سازمان بسيج اساتيد كشور گفت: نقد ۶۳ نظريه مطرح و اثر گذار و شايع در دانشگاه در كارگروه هاي ويژه اجلاس اساتيد بسيجي دانشگاه هاي كشور در مشهد بررسي و داوري شد.


به گزارش ايرنا، دكتر سهراب صلاحي در مراسم پاياني همايش اساتيد بسيجي دانشگاه هاي كشور در مشهد، افزود: از ۱۸۹ نظريه شناسايي شده كه همه مبتني بر مباني اومانيستي و سكولار بود، نقد ۱۴۲ نظريه را دريافت كرديم كه از اين تعداد ۶۳ مقاله در كرسي ها و كارگاه هاي اجلاس چهاردهم در معرض داوري قرار گرفت.
وي گفت: بخش اعظم آنها آماده شده است و از مهر ماه امسال وارد گروه هاي علمي مربوطه در كشور مي شود.
وي با بيان اينكه اين اقدام در زمينه تحول در حوزه علوم انساني با جديت آغاز شده است، اظهار داشت: بهبود و ارتقاي دانشگاه در حوزه علم، مناسبات و تعاملات بايد از طريق اساتيد برجسته و متدين انجام شود.
وي افزود: افرادي كه نقدي در اين حوزه دارند، نقد آنها در گروه هاي علمي و تخصصي دانشگاه ها مطرح خواهد شد.
وي اظهار داشت: فاز نخست تحول در حوزه علوم انساني، نقد و در گام دوم بازخواني نظريات انديشمندان اسلامي مباحث علوم انساني و مرحله سوم هم توليد نظريه بر مبناي علوم اسلامي مي باشد.

وي گفت: مقام معظم رهبري تاكيد كردند كه نمي خواهند نظريه هاي علوم انساني در انحصار بسيج باشد اما فرمودند تا زماني كه بسيج وارد نشود اين امر به نتيجه نمي رسد و لذا بر اين مبنا ما وارد عمل شده ايم و با جديت پيگيري مي كنيم.

وي بحث تربيت مدرس و فرماندهان جنگ نرم را از ديگر بخش هاي محوري فعاليت سازمان بسيج اساتيد و نيز اين همايش عنوان كرد و اظهار داشت: در ۱۶ استان كشور كارگاه هاي سه روزه جنگ نرم برگزار شده و همزمان با همايش بسيج اساتيد به مدت يك هفته يكصد نفر از اساتيد بسيجي كشور در كارگروه هاي ۱۷ گانه جنگ نرم آموزش هاي تخصصي دريافت كردند.

وي بحث حلقه هاي علمي را از ديگر بخش هاي فعاليت اين سازمان دانست و افزود: اين حلقه ها مي توانند در حوزه علمي تحول ايجاد كند و ضمن اصلاح فضاي فرهنگي دانشگاه ها كادرسازي هم بكنند و بر اين مبنا موضوعاتي را در اين حلقه هاي علمي وارد كرديم كه مورد نياز كشور است.
صلاحي در پايان گفت: اقتدار جمهوري اسلامي امروز بيش از هر زمان ديگر و ضعف دشمن هم مشهودتر از قبل است و لذا بايد تلاش كنيم اين اقتدار روز به روز تقويت شود و حوزه علمي از جمله اين زمينه ها است كه به قوت و قدرت نظام مي افزايد.نقد و داوری نظريه شايع غير اسلامي دانشگاه های كشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها