دانشکده خبر برای سومین سال متوالی در آستانه تعطیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   04 شهریور 1392-26 August 2013بازدید 483دانشکده خبر برای سومین سال متوالی در آستانه تعطیلی

حذف تمامی کدرشته‌های موجود در دانشکده خبر از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سومین دوره متوالی جذب دانشجو، متقاضیان حضور در این دانشکده را متعجب و مسئولان و دلسوزان آن را نگران کرده است.

به گزارش  پرتال دانشگاهی به نقل از سیتنا، سایت نامه خبر داد: بررسی‌های انجام شده از سوی یکی از دانشجویان دانشکده خبر حاکی از آن است که این نهاد آموزشی برای سومین دوره پیاپی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلایلی که عنوان نشده مورد اجحاف قرار گرفته و نام تمامی کدرشته‌هایی که در این دانشکده تدریس می‌شوند از سال 90 تا کنون از دفترچه انتخاب رشته دوره‌های ترمی و پودمانی حذف شده است.

نکته قابل توجه در این‌باره این است که دیگر شعب دانشکده خبر در دیگر شهرهای ایران همانند گذشته اقدام به پذیرش دانشجو کرده و به روند آموزشی خود در رشته‌های مختلف اعم از خبرنگاری، مترجمی اخبار انگلیسی و عکاسی خبری ادامه می‌دهند.

شنیده‌ها و بررسی‌های انجام شده در این باره از این قرار است که از سال 90 تاکنون تنها یک گروه دانش در مهر سال 91 و در مقطع کاردانی ناپیوسته ترمی (عکاسی خبری و خبرنگاری) جذب این دانشکده شده‌اند و با توجه به اینکه دانشکده خبر 2 دوره در هر سال در مقاطع پودمانی و ترمی اقدام به جذلب دانشجو می کرده است. اکنون اما به‌ مدت 3 نیم سال تحصیلی خبری از کدرشته‌های این دانشکده در دفترچه انتخاب رشته خبری نیست.

بررسی‌ها و پیگیری‌های مسئولان دانشکده خبر برای بازگشت مجدد رشته‌های موجود در این دانشکده به دفترچه دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکنون بی‌نتیجه مانده است و آینده این تنها خاستگاه آموزش اصول روزنامه‌نگاری، عکاسی خبری و مترجمی زبان خبر را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

حذف رشته‌های پایه از دانشکده خبر در حالی صورت می‌گیرد که موضوع راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده خبر که از سال‌ها قبل مطرح بود، سرانجام در آبان‌ماه 1391 راه‌اندازی شود.

مقطع کارشناسی ارشد خبرنگاری بین‌الملل به عنوان اولین مقطع دانش‌بنیان و مهارت‌محور در کارشناسی ارشد تصویب و به دفترچه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور راه پیدا کرد و دانشکده خبر تهران از مهرماه سال 92 تدریس این مقطع را آغاز می‌کند.

از این جهت انتظار می‌رود اقدامات لازم در جهت از سرگیری جذب دانشجو در دانشکده خبر از سوی مسئولان ذیربط اتخاذ شود تا این قطب تربیت نیروی متخصص و متعهد در عرصه نظام رسانه‌ای کشور به عنوان تنها مرکز تخصصی گام‌های راسخ خود را بیش از پیش در جهت تربیت نیروی متخصص بردارد.

لازم به ذکر است که دانشکده خبر طی سال‌های گذشته در رشته‌های مترجمی خبر انگلیسی کارشناسی پیوسته، خبرنگاری با 6 گرایش و در مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین کاردانی ناپیوسته عکاسی خبری دانشجو جذب کرده است. علاوه بر این دانشجویان در نظام پودمانی روابط عمومی و خبرنگاری نیز در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.


تعطیلی دانشگاه خبر امار قبولی در دانشگاه خبر میزان متقاضیان دانشگاه خبر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها