آخرین گزارش ها از مجوز دانشگاه احمدی نژاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 شهریور 1392-27 August 2013بازدید 646آخرین گزارش ها از مجوز دانشگاه احمدی نژاد


یک مقام آگاه از برگزاری اولین جلسه‌ شورای انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در اواسط هفته جاری خبر داد و گفت: لغو مجوز تاسیس دانشگاه ایرانیان از سوی شورا تنها بستگی به نظر و یا اعتراض اعضای شورا خواهد داشت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  ایسنا، این منبع آگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مجوز دانشگاه ایرانیان محمود احمدی‌نژاد و انتصاب اخیر برخی از معاونان این دانشگاه اظهار کرد: اگر احمدی‌نژاد رئیس دانشگاه باشد می‌تواند معاونان خود را در این دانشگاه معرفی کند اما با توجه به اینکه انتصاب این معاونان قبل از تایید نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده است، اگر یکی از اعضای شورا در این زمینه استفسار کند، آن زمان مسئله برای بررسی به بخش حقوقی این شورا واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به تبصره‌ای که در متن مصوبه دانشگاه ایرانیان احمدی‌نژاد در زمان ریاست وی بر این شورا تصویب شده است، تصریح کرد: این تبصره تایید دانشگاه ایرانیان احمدی‌نژاد را وابسته به تایید وزارت علوم و بهداشت قرار داده است و اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه خود در دولت یازدهم این مسئله را بپذیرد یا نه جای بحث دارد.

این مقام آگاه افزود: اینکه مجوز تاسیس این دانشگاه از سوی شورا لغو شود تنها بستگی به نظر و یا اعتراض اعضای شورا خواهد داشت که مسلما پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت این دانشگاه نیازی به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد و تنها باید اعضای هیئت موسس دانشگاه به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسند، گفت: اگر قرار باشد براساس روال موسسات غیرانتفاعی مسیر طی شود باید اساسنامه و ترکیب هیئت موسس این دانشگاه به تایید شورا برسد اما اگر بخواهد خارج از روال این موسسات مسیر را طی کند، نوع قضیه فرق خواهد کرد.

این منبع آگاه اساس مجوز برای تاسیس موسسات غیرانتفاعی را منوط به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص دانشگاه ایرانیان احمدی‌نژاد اگر طبق تبصره قرار داده شده در مصوبه اخیر دولت دهم عمل شود، تایید نهایی این دانشگاه به شورای عالی فرهنگی نخواهد آمد اما در صورت درخواست اعضای شورا دانشگاه احمدی‌نژاد مانند بقیه موسسات غیرانتفاعی روال عادی خود را طی خواهد کرد.

این در حالی است که یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد خبرهای منتشر شده مبنی بر احتمال لغو مجوز تاسیس دانشگاه محمود احمدی‌نژاد اظهار کرد: این مسئله خبر نیست و اظهار نظر است. بر اساس آیین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی اگر هر موضوعی بخواهد در صحن اصلی شورا مطرح شود باید در ابتدا طرح و در رابطه با آن رای‌گیری شود.

وی با بیان اینکه نکته قابل ابهام در اینجا موضوع اساسنامه است، گفت: اساسنامه را باید شورای گسترش وزارت علوم پیگیری کند و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز سخت‌گیری‌های لازم را در رابطه با مباحث آکادمیک و علمی دانشگاه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه "دعوا نباید به یک دعوای سیاسی تبدیل شود" خاطرنشان کرد: مسئله مهم این است که اگر دانشگاهی در شرف تأسیس است و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مجوز آن را داده است باید در قسمت آکادمیک سخت‌گیری‌های علمی و فرهنگی صورت گیرد و باید به اساسنامه و دستور‌العمل‌ها دقت شود.


دانشگاه احمدی نژآد تاسیس دانشگاه احمدی نژآد مجوز دانشگاه احمدی نژاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها