اظهارات سرپرست وزارت علوم درباره تغییر رییس دانشگاه علامه طباطبائی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   08 شهریور 1392-30 August 2013بازدید 1112 اظهارات سرپرست وزارت علوم درباره تغییر رییس دانشگاه علامه طباطبائی


سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره احتمال تغییر روسای دانشگاه‌ها، گفت: تغییر روسای دانشگاه‌ها در لیست برنامه‌های اخیر من نیست.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر جعفر توفیقی در حاشیه اولین اجلاس روسایارنانشگاه‌های کشور در دولت یازدهم در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اگر تغییری در روسای دانشگاه‌ها باشد بر حسب ضرورت است، اظهارکرد: پیش‌بینی من این است که با عمده همین روسا می‌توانیم کار را پیش ببریم.

وی افزود:‌ در حال حاضر با همین همکاران کار را ادامه می‌دهیم و در آینده نیز به همین روال خواهد بود و اگر تغییری هم باشد بر حسب ضرورت صورت می‌گیرد.

توفیقی درباره تغییر رییس دانشگاه علامه نیز تصریح کرد: تغییر رییس این دانشگاه به ما پیشنهاد شده است و مربوط به روزهای اخیر هم نیست که در این زمینه خود اعضای هیات علمی دانشگاه مشارکت کرده و برخی اسامی را معرفی کردند و در صورت لزوم از آنها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع در دست بررسی است و اگر ضرورتی باشد این اتفاق خواهد افتاد.

سرپرست وزارت علوم با با بیان اینکه سرپرست یک وزارتخانه اختیارات وزیر را دارد، تصریح کرد: سرپرست یک وزارتخانه اختیار دارد که تغییر در معاونان و مدیران ایجاد کند که تصمیم گیری درباره این موضوعات نیز با قوه مجریه است؛ هرچند که نظر نمایندگان مجلس نیز محترم است.

وی درباره زمان معرفی وزیر علوم به مجلس گفت: تاریخ دقیقی از این اقدام مشخص نشده و این موضوع در اختیار رییس‌جمهور است.

سرپرست وزارت علوم درباره بحث‌های اخیر در خصوص دانشجویان بورسیه، گفت: تمام تعهدات وزارت علوم در این زمینه پابرجاست، اما خواسته‌ایم تا اطلاع ثانوی تعهد جدیدی ایجاد نشود تا مشکل برطرف شود.

وی با بیان اینکه اگر اعتبارات مناسب باشد کار بورسیه را به همان شکل سابق ادامه خواهیم داد،‌ تصریح کرد: تمامی تعهدات قبلی و قبولی بورسیه‌های 92 پابرجاست.

وی درباره احتمال تغییر در دیگر معاونان وزارت علوم نیز، اظهار کرد:‌ این موضوع نیز در دست بررسی است و ان‌شاءالله با توافقات تصمیمات مورد نیاز را در این زمینه خواهیم گرفت.

توفیقی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قطعا به عنوان وزیر معرفی می‌شوید، یا خیر؟ تصریح کرد: تاکنون اطلاع من به این‌گونه است که معرفی می‌شوم اما در نهایت باز هم تصمیم با رییس‌جمهور است و من به نظر وی و نمایندگان مجلس احترام می‌گذارم.


رییس دانشگاه علامه طباطبائی دانشگاه علامه طباطبائی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها