ایجاد فن بازار دانشگاهی در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 شهریور 1392-01 September 2013بازدید 624ایجاد فن بازار دانشگاهی در دانشگاه تهران

مدیر شبکه فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی فن بازارهای دانشگاهی به منظور جمع آوری دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: پس از راه اندازی این فن بازار در دانشگاه امیرکبیر اقدام به راه اندازی این فن بازار در دانشگاه تهران خواهد شد.

مهندس احمدرضا اعلایی در حاشیه مراسم امضای فاز اول بهره برداری از فن بازارهای در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات راه اندازی فن بازارهای دانشگاهی، افزود: کارکرد این فن بازار همانند فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی جمع آوری اطلاعات در حوزه تخصصی دانشگاه‌ها است.

مدیر شبکه فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران، جمع  آوری دستاوردهای دانشگاه‌ها در قالب دستاوردهای علمی اساتید و دستاوردهای برتر دانشجویان را از کارکردهای این فن بازار نام برد و اظهار داشت: ایجاد فن بازار دانشگاهی ابزاری خواهد بود تا دستاوردهای اساتید و دانشجویان که  قابلیت ورود به بازار و تجاری سازی دارند را به جامعه معرفی و اطلاع رسانی کنیم.

اعلایی با تاکید بر اینکه اولین فن بازار دانشگاهی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد: فن بازار دانشگاه امیرکبیر طی امضای قراردادی در آذرماه سال گذشته راه اندازی شد و در حال حاضر تعاملاتی با این دانشگاه داریم.

وی از راه اندازی این فن بازار در سایر دانشگاه‌ها خبر داد و یادآور شد: در در فاز بعدی امضای قرارداری با دانشگاه تهران برای راه اندازی فن بازار دانشگاهی را در دستور کار داریم.

اعلایی با تاکید بر اینکه در فن بازارهای دانشگاهی شامل دانش فنی و تولید نمونه و یا پایلوت و آزمایشگاهی ثبت خواهد شد، اضافه کرد: دستاوردهای محققان دانشگاهی در قالب محصولات دانش بنیان در فن بازار به ثبت می‌رسد و در نهایت خدماتی را برای مخاطبان عرضه خواهد داشت.

مدیر شبکه فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه سامانه فن بازارهای منطقه‌ای، دانشگاهی و تخصصی دارای یک بانک اطلاعاتی خواهند بود، توضیح داد: با استفاده از سامانه فن بازارهای مختلف اطلاعات هر نهاد جمع آوری و در داخل سامانه شبکه فن بازار ملی متمرکز می‎شود.ایجاد فن بازار دانشگاهی فن بازار دانشگاهی فن بازار دانشگاهی در بازار تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها