اسکان دانشجویان "ایران" و "تهران" در خوابگاه های جداگانه و وضعیت اختصاص خوابگاه دانشجویان متاهل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 شهریور 1392-04 September 2013بازدید 1474اسکان دانشجویان "ایران" و "تهران" در خوابگاه های جداگانه و وضعیت اختصاص خوابگاه دانشجویان متاهل

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: کلیه دانشجویان واجد شرایط خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران در خوابگاه های مجزا اسکان داده می شوند.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر مصطفی محقق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران، افزود: در زمان ادغام دو دانشگاه، دانشجویان ورودی سال 90 و 91 پس از انتزاع تعداد کثیری از این دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل خود در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. از سوی دیگر دانشگاه "تهران" به اندازه تمامی این دانشجویان از امکانات رفاهی و خوابگاهی برخوردار نیست و بخش هایی که نیاز به خوابگاه داشته باشند در اولویت ساماندهی قرار دارند.

وی افزود: البته با توجه به اینکه معاونت دانشجویی و فرهنگی دو دانشگاه یکی است سعی داریم با برنامه ریزی کلیه دانشجویان واجد شرایط خوابگاهی را در دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران در خوابگاه های مجزا اسکان دهیم.

محقق اظهار داشت: تنها برای دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) خوابگاه مجردی در نظر گرفته نمی شود که آن نیز مختص امسال نیست و سال هاست که به دلیل کمبود خوابگاه این امر صورت نمی گیرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر تنها یک خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی ایران به دلیل اینکه در زمان ادغام در اختیار بخش آموزشی دانشکده توانبخشی بوده است در دست تجهیز است که به زودی آن نیز به مجموعه خوابگاه های دانشگاه "ایران" اضافه می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: ثبت نام برای اختصاص خوابگاه جهت استفاده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت الکترونیکی است که سعی می شود زیرساخت الکترونیکی این موضوع برای دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز فراهم شود اما در صورت آماده نشدن تا زمان بازگشایی دانشگاه، ثبت نام از متقاضیان خوابگاه به صورت دستی انجام می گیرد.

وی درباره خوابگاه متاهلین خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران از گذشته در شهرک دانشگاه یک مجموعه خوابگاهی برای متاهلین داشت اما ظرفیت این خوابگاه بسیار محدود است و افراد حداکثر نصف مدت تحصیل می توانند از آن استفاده کنند.

محقق افزود: این خوابگاه بر اساس جدول امتیازات به دانشجویان متقاضی از جمله دکتری تخصصی و دستیاران تعلق می گیرد. اما با توجه به محدود بودن ظرفیت از هر 5 متقاضی تنها یک نفر امکان استفاده از آن را دارد.اسکان دانشجویان شرایط اسکان دانشجویان در کلان شهرها شرایط اسکان دانشجویان متاهل

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها