خبر خوب شهریه ای برای دانشجویان دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 شهریور 1392-06 September 2013بازدید 3387خبر خوب شهریه ای برای دانشجویان دانشگاه آزاد
 
معاون امور مجلس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از کاهش ۱۷ درصدی مصوبه افزایش ۲۰ درصدی شهریه در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش فارس از رشت، حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: سیاست دانشگاه مذکور بر صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها است. وی تعداد کارکنان دانشگاه‌های دولتی به ازای هر ۱۲ دانشجو را یک پست سازمانی عنوان کرد و افزود: به ازای هر ۵۰ نفر یک پست سازمانی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.

ملک‌محمدی با بیان اینکه سفرهای غیر ضروری در دانشگاه آزاد اسلامی حذف شده است، تصریح کرد: زمینه کاهش شهریه دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است. معاون امور مجلس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به صدور مجوز افزایش ۲۰ درصد شهریه دانشجویان در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: امسال تنها سه درصد شهریه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی افزایش پیدا می‌کند. وی، کاهش ۱۷ درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جدید را خدمتی به خانواده بزرگ این دانشگاه و دانشجویان دانست و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای اقتصاد مقاومتی الگو است و کاهش شهریه در کیفیت آموزشی تاثیری ندارد.

ملک‌محمدی دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگ‌ترین دانشگاه مردمی جهان توصیف کرد و یادآور شد: ۴۵۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشور فعالیت می‌کنند.

تحصیل ۲ میلیون دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی
معاون امور مجلس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت ۶۶۷ واحد سما در کشور، خاطرنشان کرد: تعداد دو میلیون نفر در دانشگاه آزاد اسلامی در حال تحصیل هستند. وی به تحصیل ۶۵ هزار دانش‌آموز در واحدهای سما اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند.

ملک‌محمدی با بیان اینکه تعداد ۵۸ هزار نفر دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی رتبه نخست علمی دانشگاه‌های کشور در سال ۲۰۱۲ را کسب کرده است. معاون امور مجلس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از کسب رتبه دوم این دانشگاه در کشورهای منطقه خبر داد و تصریح کرد: امر مذکور نشان دهنده فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی با کیفیت بسیار عالی است. وی با اشاره به صدور مجوز یک‌هزار و ۵۸۵ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی ۹۱ – ۹۲، بیان کرد: ۲۷ هزار و ۵۵۲ نفر اعضای علمی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند.

ملک‌محمدی به فعالیت ۴۵ هزار کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشگاه مذکور به لحاظ آموزشی، پژوهشی و فرهنگی گوی سبقت از دیگر مراکز آموزش عالی را ربوده است. معاون امور مجلس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید مدیریت جدید این دانشگاه به موضوع فرهنگ و توسعه کمی و کیفی، خاطرنشان کرد: مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه آموزشی و پژوهشی تاکید ویژه دارد.

وی، دانشگاه آزاد اسلامی را برگ زرین و درخشان و همچنین یادگار ماندگار امام (ره) و شهدای والا مقام دانست و اظهار کرد: دانشگاه مذکور از نظر علمی با رهنمودهای مقام معظم رهبری در فتح قله‌های علمی بسیار فعال است. ملک‌محمدی با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل می‌کند، بیان کرد: دانشگاه مذکور خود را موظف به اجرای مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌داند.

این مسئول، دانشگاه آزاد اسلامی در مسائل فرهنگی را بسیار فعال خواند و تصریح کرد: دانشگاه مذکور شش سال متوالی مقام نخست نماز را در کشور کسب کرده است. وی از هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی هفته آینده در رشت خبر داد و یادآور شد: آموزش گسترده قرآن از برنامه‌های دانشگاه مذکور در کشور است.


شهریه دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها