روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها شرکت می‌کند و زمان و مکان برگزاری مراسم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 شهریور 1392-10 September 2013بازدید 580روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها شرکت می‌کند و زمان و مکان برگزاری مراسم

مراسم و آیین بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید که از 16 شهریور در 14 دانشگاه کشور کلید خورده است، به گفته سرپرست وزارت علوم امسال با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، از چندین سال گذشته رسم بر این است که زنگ سال تحصیلی در دانشگاهها با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران زده شود.

در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد این روال هر ساله اجرا نشد و احمدی نژاد تنها دو سال در این مراسم شرکت کرد و از سالهای بعد دفتر ریاست جمهوری هیچ ابلاغیه ای به دانشگاه تهران مبنی بر حضور وی در این مراسم نداد. از این رو در سالهایی که احمدی نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور نداشت، آیین بازگشایی تنها با حضور وزرای علوم و بهداشت و یا معاون رئیس جمهور برگزار می شد. و در یکی دو سال گذشته نیز با حضور کامران دانشجو وزیر علوم وقت در دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) برگزار شد.

جعفر توفیقی - سرپرست وزارت علوم در گفتگو با مهر درباره آیین بازگشایی سال تحصیلی 93-92 که به صورت نمادین در دانشگاه تهران برگزار می شود، گفت: امسال در مراسم آغاز سال تحصیلی رئیس جمهور کشورمان نیز حضور دارد و جشن آغاز سال تحصیلی با حضور وی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور 31 شهریورماه عازم نیویورک خواهد شد و به این دلیل جشن آغاز سال تحصیلی جدید نیمه دوم مهرماه با حضور وی در دانشگاه تهران برگزار می شود.

سال تحصیلی 93-92 هم اکنون در برخی دانشگاه ها آغاز شده و تا پایان شهریور ماه در سایر دانشگاهها نیز آغاز می شود.مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور دکتر روحانی دکتر روحانی در مراسم آغاز دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها