ابلاغ سند دانشگاه اسلامی به 2 وزارتخانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 شهریور 1392-12 September 2013بازدید 448ابلاغ سند دانشگاه اسلامی به 2 وزارتخانه

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها از ابلاغ سند دانشگاه اسلامی توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از حجت الاسلام روح الله شاطری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت سند دانشگاه اسلامی گفت: سند دانشگاه اسلامی در آخرین جلسه شواری عالی انقلاب فرهنگی با اکثریت آرا تصویب شد.

وی ادامه داد: پس از تصویب، این سند توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت خانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد.
سند دانشگاه اسلامی از سال تحصیلی جاری اجرایی می شود، فرآیند تدوین سند دانشگاه اسلامی از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های چهارگانه تخصصی، کمیته‌های مشورتی و همکاری دستگاه‌ها و دانشگاه‌های کشور و مشارکت حداکثری صاحب‌نظران حقیقی و حقوقی حوزوی و دانشگاهی آغاز شد.

کلیات سند درچهار نظام آموزشی، فرهنگی تربیتی، پژوهش و فناوری و نظام مدیریت تدوین شده و 127 دانشگاه در این زمینه فعال بودند.

از جمله مباحثی که در سند دانشگاه اسلامی آمده است می توان به مباحث فرهنگی اشاره کرد، همیشه مباحث  آموزشی دانشگاه‌ها از مباحث فرهنگی تربیتی قوی تر دیده شده بود درحالی که رسالت جدی دانشگاهها در کنار تولید علم این است که نقش فرهنگی تربیتی داشته باشند و همه دانشگاه‌ها در دنیا چنین نقشی را دارند که در این سند به این امر توجه ویژه ای شده است.

نقش فرهنگی و تربیتی اساتید از دیگر مواردی است که در سند دانشگاه اسلامی به آن اشاره شده همچنین براساس این سند سوابق فرهنگی در عزل و نصب ها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

جذب نخبگان فرهنگی، علمی، سیاسی سایر کشورها ، چاپ مقالاتی علمی به صورت فارسی در عرصه بین المللی، تعامل علمی فرهنگی با دانشگاه‌های معتبر بین المللی به ویژه دانشگاه‎های اسلامی و ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی نیز از مواردی است که درسند دانشگاه اسلامی به آن اشاره شده است .


ابلاغ سند دانشگاهی سنددانشگاهی ابلاغ سند اسلامی دانشگاهها ابلاغ سند دانشگاه اسلامی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها