ایجاد هشت رشته جدید در دانشگاه شهرکرد در سال تحصیلی جدید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 شهریور 1392-15 September 2013بازدید 1026ایجاد هشت رشته جدید در دانشگاه شهرکرد در سال تحصیلی جدید


رییس دانشگاه شهرکرد از پذیرش 2500 دانشجو در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبرداد.

اسماعیل اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه شروع فعالیت‌های علمی پژ‍وهشی دانشگاه، حرکت دوباره در راستای جهش علمی جامعه و سنگ بنای پیشرفت و تعالی کشور است، اظهار کرد: امید است این حرکت جدید با توانایی جوانان شایسته ایران اسلامی، موجب گسترش مرزهای دانش شود.

وی با تاکید بر لزوم همراهی علم و ایمان، خاطرنشان کرد: پیوند علم و ایمان زمینه ساز اعتلای کشور در پیشبرد اهداف نظام است، در همین راستا باید برای تحقق این مهم به شایستگی اقدام کرد.

وی از پذیرش 2500 دانشجو در سال تحصیلی جدید در دانشگاه شهرکرد خبرداد و گفت: در سال تحصیلی جدید 7000 دانشجو در دانشگاه شهرکرد مشغول به تحصیل هستند.

اسدی با اشاره به اضافه شدن هشت رشته جدید به رشته‌های دانشگاه شهرکرد، تصریح کرد: دو رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و مکانیزاسیون کشاورزی در مقطع کارشناسی، پنج رشته مهندسی منابع آب، بوم شناسی آبزیان شیلاتی، مدیریت منابع بیابانی، مهندسی برق گرایش کنترل و فقه و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته فیزیولوژی گیاهی در مقطع دکترا از رشته‌های اضافه شده به رشته‌های دانشگاه شهرکرد با توجه به نیاز استان است.

به گفته وی، بیش از 280 عضو هیات علمی، 7000 دانشجو در 136 رشته تحصیلی شامل 38 رشته کارشناسی، 62 رشته کارشناسی ارشد و 36 رشته دکترا در زمینه های علمی و پژوهشی فعالیت دارند.

اسدی با اشاره به اینکه پردیس دانشگاه شهرکرد به عنوان اولین پردیس دانشگاهی چهارمحال و بختیاری دانشجو می پذیرد، تصریح کرد: پردیش دانشگاه شهرکرد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در گروه‌های علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و تربیت بدنی دانشجو می‌پذیرد.

رییس دانشگاه شهرکرد اظهارکرد: این دانشگاه در راستای گسترش زمینه دسترسی به فرصت‌های ارتقای آموزشی از طریق مصاحبه یا آزمون دانشجو می‌پذیرد.


ایجاد رشته های جدید در دانشگاه رشته های جدید دانشگاهی رشته های جدید رشته های دانشگاهی دانشگاه شهرکرد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها