اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی - آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری - طلا و جواهر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 شهریور 1392-18 September 2013بازدید 1783اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی - آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری - طلا و جواهر 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی به رشته های جدید این دانشگاه از جمله آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری، کالاهای چرمی و برخی رشته های مرتبط با صنفهای فعال کشور اشاره کرد.
عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه 65 درصد دانش آموختگان علمی کاربردی جذب بازار کار رشته خود می شوند، ادامه داد: فردی که در حوزه علمی کاربردی تحصیل کرده صلاحیت حرفه ای بهتری دارد و به بازار کار نزدیکتر است و مسیر تحصیلش هم بسته نمی شود.

حل مشکل معافیت دانشجویان علمی کاربردی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که پیش از این برای دانشجویان علمی کاربردی مشکل سربازی وجود داشت، اظهار داشت: این مشکل برای دوره های پودمانی وجود داشت و به این دلیل که دوره های پودمانی با روش اصلی خود در حال اجراست افرادی که شاغل هستند خود به خود شامل معافیت سربازی می شوند. همچنین دیگر دوره های تحصیلی شامل معافیت از سربازی می شود.

اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی درباره رشته های خاصی که در این دانشگاه جدید هستند، اظهار داشت: هر چه را در جامعه تصور کنید در علمی کاربردی می تواند تبدیل به رشته شود، به عنوان مثال رشته های مرتبط با مترو در دانشگاه مجوز گرفته اند حتی پرورش انواع میوه نیز قابلیت تبدیل به رشته تحصیلی را دارد.

وی افزود: گویندگی ورزشی که کاملاً از سایر رشته های گویندگی جداست هم اکنون در دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس راه اندازی شده است، علاوه بر این؛ رشته های مداحی و قرآن در علمی کاربردی با توجه به اینکه مداحان آشنایی خاصی با موسیقی ندارند، مجوز گرفته است.

پورعباس همچنین با اشاره به راه اندازی سایر رشته ها، خاطرنشان کرد: رشته های آرایش و پیرایش، آموزش به رانندگان تاکسی هم در این دانشگاه تدریس می شوند و هر راننده تاکسی باید بتواند آداب معاشرت، روانشناسی ارتباط همچنین زبان انگلیسی را در برخورد با یک مسافر خارجی بیاموزد.

به گفته رئیس دانشگاه علمی کاربردی، تمام شهرکهای صنعتی این توانایی را دارند که یک واحد علمی کاربردی هم داشته باشند و برخی از این شهرکها هم اکنون این مرکز را دارند.

وی تاکید کرد: راه اندازی مرکز علمی کاربردی در هر صنفی توسط دانشگاه انجام شده است. در این خصوص می توان به صنف انواع کالاهای چرمی، صنف املاک، بنکداری، طلا و جواهر اشاره کرد.رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی آموزش به رانندگان تاکسی رشته بنکداری رشته طلا و جواهر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها