همه خواهش های غیرانتفاعی ها از توفیقی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 مهر 1392-25 September 2013بازدید 475 همه خواهش های غیرانتفاعی ها از توفیقی

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیردولتی غیرانتفاعی از پذیرش بی حد و حصر و خارج از عرف دانشجو در دانشگاه آزاد انتقاد کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، علی آهون منش عصر امروز در همایش روسای دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی با سرپرست وزارت علوم ضمن انتقاد از پذیرش بی رویه دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بی حد و حصر و خارج از عرف است. به طوری که فرماندار اصفهان در نامه ای رسمی به همه مراجع عمومی این استان اعلام کرد که می توانند در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند. این در حالی است که هیچ حمایت منطقی از دانشگاه های غیر دولتی صورت نمی گیرد.

وی با بیان این که به آن اندازه که امکانات غیردولتی در اختیار دانشگاه آزاد قرار می گیرد در غیردولتی ها نیست از شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور نیز انتقاد کرد و خطاب به سرپرست وزارت علوم گفت: لطفا برای ما مشخص کنید نظام آموزشی پیام نور حضوری، نیمه حضوری یا غیرحضوری است. اگر غیردولتی چرا اما 794 میلیارد تومان اعتبار دارد. از شما در خواست داریم ما را نه معادل 40 درصد بلکه 20 درصد پایین تر از دانشگاه های آزاد و پیام نور ببینید.

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی با انتقاد از توجه به دانشگاه آزاد تاکید کرد: ما نمی گوییم دانشگاه آزاد را تعطیل کنید. ما تنها از شما می خواهیم التماس می کنیم حتی دست و پای شما را می بوسیم که کمی هم به ما اهمیت بدهید.

وی ادامه داد: با سند و مدرک اعلام می کنم در واحد نجف آباد دانشگاه آزاد بدون داشتن یک مربی 110 دانشجو فوق لیسانس مدرک حسابداری گرفتند، وقتی موضوع را پیگیری کردم اعلام کردند اشتباه شده است اما دیگر نمی توان این ظرفیت را برگرداند. آقای دکتر توفیقی من از شما می خواهم چنین اشتباهی را در حق غیردولتی ها هم بکنید نه این که 15 دانشجو به ما بدهید که از این تعداد 8 نفرشان هم به کلاس درس نمی آیند.

وی با اشاره به نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های پیام نور و غیردولتی تاکید کرد: بر اساس اعلام رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم نسبت استاد به دانشجو در پیام نور یک به 250 و در غیردولتی باید یک به 40 باشد اما این مقدار در غیر انتفاعی ها هم اکنون یک به 60 است و ما افتخار می کنیم که نسبت را به یک به چهل برسانیم اما برای رسیدن به این هدف باید 50 استاد با حقوق بالا استخدام کرد.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر دولتی غیرانتفاعی با بیان این که غیردولتی ها حتی از دولت حمایت هم می کنند به ارائه آماری از تعداد اعضای هیئت علمی پرداخت و گفت: دانشگاه ها و موسسات غیردولتی دارای 4 هزار نیروی استاد تمام وقت، 10 هزار پاره وقت و 8 هزار کارمند است که در واقع به نوعی درحال اشتغال زایی، سرمایه گذاری و کمک به دولت است.

وی به دو گفته معاون آموزشی وزارت علوم و کامران دانشجو در زمان وزارتش اشاره کرد و گفت: بر اساس گفته های معاون آموزشی، غیردولتی ها 180 تیریلیارد تومان و به گفته وزیر سابق علوم 87 تیریلیارد تومان بار از دوش دولت بر می دارد.

وی بار دیگر با انتقاد از این که دولت اجازه داده که دانشگاه پیام نور در یک بالاخانه رشته های کشاورزی و مهندسی را تدریس کند خطاب به سرپرست وزارت علوم تصریح کرد: آقای دکتر توفیقی؛ از شما درخواست می کنم التماس می کنم اصلا هر چه بگویید همان را می گویم که با دانشگاه های غیردولتی کمی تعامل داشته باشید و اجازه دهید این سازمان مردم نهاد بر اساس مجوز های قانونی ای که دارد به فعالیت بپردازد.


درخواست دانشگاه غیرانتفاعی از توفیقی دانشگاه غیرانتفاعی مشکلات دانشگاه های غیرانتفاعی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها