راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولین بار در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 مهر 1392-01 October 2013بازدید 780
راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولین بار در دانشگاه های کشور

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر از راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: بازنگری در رشته‌های هنر به صورت مستمر یعنی هر 5 سال و یا 10 سال صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاه‌ها برنامه هایی را اجرا می کنند که 20 سال گذشته تعریف شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر صمد سامانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگری دروس وسرفصل‌های رشته های هنر گفت: طی دوسال گذشته بسیاری از دانشگاه‌ها به صورت جدی وارد بحث ارزیابی دروس و سرفصل های رشته های دانشگاهی شدند.

وی ادامه داد: شاید نکته قابل توجه‌ای که می توان دراین رابطه به آن اشاره کرد تدوین، تصویب و راه اندازی رشته کارشناسی ارشد رشته مطالعات موزه بود که برای اولین بار در کشور برنامه دوره کارشناسی ارشد مطالعات موزه تعریف، تدوین و توسط وزارت علوم تصویب شد.

مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر بابیان اینکه امسال برای اولین بار در کشور دانشگاه هنر در رشته کارشناسی ارشد مطالعات موزه دانشجو پذیرش کرد، افزود: بازنگری در رشته‌های هنر به صورت مستمر به طوریکه هر 5 سال و یا 10 سال پیوسته انجام شود صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاهها برنامه هایی را اجرا می کنند که 20 سال گذشته تعریف شده است.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر افزود: از دوسال قبل که بازنگری سرفصل ها و دروس دانشگاهی به صورت جدی در وزارت علوم آغاز شد دانشگاه‌ها نیز مشارکت خود را در این طرح اعلام کردند ولی هنوز همه برنامه ها به سامان نرسیده و دانشگاه‌ها هنوز هم برخی از برنامه های قدیم را اجرا می کنند.

سامانیان با بیان اینکه برخی رشته ها حدود 30 سال است که تعریف شده و هنوز بازنگری نشده و در دانشگاهها اجرا می شود افزود: درحال حاضر تعداد زیادی از برنامه‌ها و سرفصل‌های دانشگاهی سایر رشته‌ها در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم  در درست بررسی و بازنگری است که همه آنها هنوز به سامان نرسیده و با ادامه این روند می توان امیدوار بود که تا پایان سال قالب برنامه ها بازنگری شود.رشته مطالعات موزه رشته های جدید دانشگاهی رشته مطالعات موزه در کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها