فراهم نبودن زیرساخت‌های علمی و تحقیقاتی نخبگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 مهر 1392-01 October 2013بازدید 493فراهم نبودن زیرساخت‌های علمی و تحقیقاتی نخبگان

معاون پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برخی ادعاها در خصوص کاهش خروج نخبگان در کشور گفت: به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت‌‌های علمی و تحقیقاتی نیروهایی که نیاز داریم از کشور خارج می‌شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از برنگار مهر، دکتر رضا ملک زاده در گردهمایی برگزیدگان آزمون سراسری سال 92 و المپیادهای علمی دانش آموزی سال 91 افت تحصیلی را از جمله مشکلات دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه دانست و افزود: برای پیشرفت، هوش و استعداد به تنهایی کافی نیست بلکه نیاز به پیشتکار و جدیت دارد.

معاون پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی پیشرفت علمی کشور را از اهداف کشور دانست و اظهار داشت: در این راستا بنیاد ملی نخبگان ایجاد شده است و کلید رسیدن به این هدف نگهداشتن نخبگان در داخل کشور است.

ملک زاده، خروج نخبگان از کشور را یکی از مشکلات کشور ذکر کرد و یاداور شد: از آنجایی که زیر ساخت‌های علمی و تحقیقاتی کشور به حدی نیست که  همه استعدادهای برتر در کشور نگه داشته شوند از این رو عده‌ای از این استعدادهای برتر را از دست می‌دهیم.

وی با اشاره به برخی از ادعاها در خصوص کاهش خروج نخبگان خاطر نشان کرد: این در حالی است که بسیاری از نیروهایی که نیاز داریم از دست داده‌ایم.

معاون پژوهش وزارت بهداشت در عین حال خطاب به استعدادهای برتر با تاکید بر اینکه برخی تصور می‌کنند که باید همه چیز در کشور مهیا باشد، ادامه داد: شما باید خود را آماده برخورد با سختی‌ها کنید تا موجب ماندگاری شما در کشور شود.

وی تاکید کرد: وجود استعدادهای برتر در کشور است که موجب ساختن کشور خواهد شد.زیرساخت‌های علمی و تحقیقاتی زیرساختهای تحقیقاتی کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها