راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولين بار در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   11 مهر 1392-03 October 2013بازدید 682راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولين بار در دانشگاه های کشور

مدير تحصيلات تکميلي دانشگاه هنر از راه اندازي رشته مطالعات موزه براي اولين بار در کشور خبر داد و گفت: بازنگري در رشته‌هاي هنر به صورت مستمر يعني هر 5 سال و يا 10 سال صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاه‌ها برنامه هايي را اجرا مي کنند که 20 سال گذشته تعريف شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر صمد سامانيان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگري دروس وسرفصل‌هاي رشته هاي هنر گفت: طي دوسال گذشته بسياري از دانشگاه‌ها به صورت جدي وارد بحث ارزيابي دروس و سرفصل هاي رشته هاي دانشگاهي شدند.

وي ادامه داد: شايد نکته قابل توجه‌اي که مي توان دراين رابطه به آن اشاره کرد تدوين، تصويب و راه اندازي رشته کارشناسي ارشد رشته مطالعات موزه بود که براي اولين بار در کشور برنامه دوره کارشناسي ارشد مطالعات موزه تعريف، تدوين و توسط وزارت علوم تصويب شد.

مديرتحصيلات تکميلي دانشگاه هنر بابيان اينکه امسال براي اولين بار در کشور دانشگاه هنر در رشته کارشناسي ارشد مطالعات موزه دانشجو پذيرش کرد، افزود: بازنگري در رشته‌هاي هنر به صورت مستمر به طوريکه هر 5 سال و يا 10 سال پيوسته انجام شود صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاهها برنامه هايي را اجرا مي کنند که 20 سال گذشته تعريف شده است.

مدير تحصيلات تکميلي دانشگاه هنر افزود: از دوسال قبل که بازنگري سرفصل ها و دروس دانشگاهي به صورت جدي در وزارت علوم آغاز شد دانشگاه‌ها نيز مشارکت خود را در اين طرح اعلام کردند ولي هنوز همه برنامه ها به سامان نرسيده و دانشگاه‌ها هنوز هم برخي از برنامه هاي قديم را اجرا مي کنند.

سامانيان با بيان اينکه برخي رشته ها حدود 30 سال است که تعريف شده و هنوز بازنگري نشده و در دانشگاهها اجرا مي شود افزود: درحال حاضر تعداد زيادي از برنامه‌ها و سرفصل‌هاي دانشگاهي ساير رشته‌ها در شوراي عالي برنامه ريزي وزارت علوم در درست بررسي و بازنگري است که همه آنها هنوز به سامان نرسيده و با ادامه اين روند مي توان اميدوار بود که تا پايان سال قالب برنامه ها بازنگري شود.راه اندازی مطالعات موزه رشته مطالعات موزه برگزاری رشته مطالعات موزه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها