معایب و مزایای اختلاط جنسیتی آموزشی در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 مهر 1392-05 October 2013بازدید 966معایب و مزایای اختلاط جنسیتی آموزشی در دانشگاه ها

یکی از اساتید حوزه علمیه ضمن انتقاد از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌های ایران گفت: این امر بسیار ناپسند است و موجب کاهش کیفیت آموزش در کلاس‌های درس هم خواهد شد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی پنجشنبه شب در دیدار با توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: رابطه میان حوزه و وزارت علوم باید همراه با تدابیری باشد که این ارتباط را مستحکم کند زیرا در گذشته و در رژیم‌های شاهنشاهی این رابطه تیره و تار شده بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب در راستای نزدیکی حوزه و دانشگاه گام‌های خوبی برداشت و امروز بر ما لازم است نتایج تلاش‌های ایشان را به منصه ظهور برسانیم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بهترین بستر برای همکاری میان حوزه و دانشگاه است گفت: ملت ایران در این زمینه باید اسوه دیگر مردمان باشند و علم دینی را ساماندهی کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ اسلامی بالاترین الگوی بشریت در همه زمینه‌ها محسوب می‌شود و لازم است دانشجویان ما نیز بر همین اساس تربیت یابند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌های ایران عنوان داشت: در این راستا ابتدا باید فرهنگ غربی و مظاهر آن را از دانشگاه‌ها و دیگر مجامع علمی بزداییم و سپس فرهنگ دینی و اسلامی خود را جایگزین آن کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ضمن انتقاد از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌های ایران گفت: این امر بسیار ناپسند است و موجب کاهش کیفیت آموزش در کلاس‌های درس هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید مطالبات رهبری و مراجع تقلید را در برنامه‌ریزی برای آموزش عالی کشور در نظر داشت خاطرنشان کرد: باید گروهی از طرف حوزه علمیه به عنوان مشاور وزیر علوم وجود داشته باشند زیرا هر آنچه ما داریم از حوزه‌های علمیه است.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به عزل و نصب‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها گفت: در این زمینه هم باید با بزرگان و علما مشورت شود تا مشکلی به وجود نیاید زیرا در مشورت با اهل دین خیر و برکت است


اختلاط جنسیتی در دانشگاه ها تفکیک جنسیتی در دانشگاهها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها