ارائه نسخه نهایی نرم‌افزار مشاوره دانشجویی تا 4 ماه آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 مهر 1392-06 October 2013بازدید 485ارائه نسخه نهایی نرم‌افزار مشاوره دانشجویی تا 4 ماه آینده 

بیست و سومین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور در روزهای 15 و 16 مهرماه 92 به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حمید یعقوبی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اعلام این خبر، اظهار داشت: گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در ابتدای سال تحصیلی جدید و به منظور ارائه و تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های جدید مرکز مشاوره و همفکری پیرامون آنها تشکیل می‌شود.

وی به اجرای طرح کارنامه سلامت دانشجویان در دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم اشاره کرد و گفت: این طرح سال گذشته برای دانشجویان ورودی جدید دوره‌های روزانه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجرا شد، اما امسال دانشجویان ورودی جدید دوره‌های روزانه و شبانه تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش خواهد داد.

یعقوبی با بیان اینکه پیش نویس طرح تشکیل شورای استانی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها نوشته شده است، گفت: در صورت تصویب نهایی در گردهمایی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها، این طرح برای اجرا به دانشگاه‌های سراسرکشور ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: افزایش تعداد واحدهای دانشگاهی اعم از دولتی، علمی کاربردی، پیام نور، فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان در استان‌های مختلف که اغلب آنها هم مرکز مشاوره دانشگاهی دارند، ایجاب می‌کند که شورایی به منظور هم اندیشی، هم افزایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات مراکز مشاوره دانشگاهی در هر استان راه‌اندازی شود.

وی از ارائه نسخه نهایی نرم افزار مشاوره دانشجویی تا چهار ماه آینده به دانشگاه‌ها خبر داد وگفت: بحث مکانیزاسیون خدمات و فعالیت های مراکز مشاوره دانشگاه ها از مدت ها قبل در دفتر مشاوره و سلامت دانشجویان مطرح شده و نرم افزار آن در دست تهیه است.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: نسخه اولیه نرم افزار مشاوره دانشجویی در گردهمایی آتی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها به منظور بررسی و انجام اصلاحات احتمالی ارائه می‌شود.

وی هم‌اندیشی به منظور بازنگری در برگزاری سمینار بهداشت روانی دانشجویان را از جمله مقوله‌های مورد بحث در گردهمایی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: تاکنون شش دوره سمینار بهداشت روانی دانشجویان را برگزار کرده‌ایم که حاضران در گردهمایی مراکز مشاوره درباره شیوه برگزاری، محتوا و چارچوب هفتمین سمینار که به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود به تبادل نظر خواهند پرداخت.

مدیرکل دفتر مشاوره و بهداشت سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید دانشگاه‌های بزرگ دنیا مبنی بر تربیت دانشجویان کارآفرین، مراکز مشاوره دانشگاهی ما نیز باید آمادگی لازم را برای ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های دانشجویی در این زمینه کسب کنند تا دانشجویان را در مسیر اشتغال و کارآفرینی قرار دهند.


نسخه نهایی نرم‌افزار مشاوره دانشجویی مشاوره دانشجویی نرم افزار مشاوره دانشگاهی مشاوره دانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها