توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه شیراز درباره مسمومیت 150 دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 مهر 1392-14 October 2013بازدید 551توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه شیراز درباره مسمومیت 150 دانشجو

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: علت بروز بیماری 150 دانشجوی این دانشگاه را نمی‌توان مصرف غذای سلف سرویس و آشپزخانه دانست.

به گزارش  پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، غلامرضا رخشنده‌رو در نشستی خبری در پی بروز علائم مسمومیت در 150 دانشجوی این دانشگاه، اظهار کرد: بعد از ظهر روز دوشنبه 15 مهرماه 9 دانشجوی دختر با علائم ضعف عمومی و حالت تهوع به بیمارستان شهید فقیهی شیراز مراجعه کرده و تعدادی از آنان بستری می‌شوند.

وی با بیان اینکه شخصا با حضور در محل بیمارستان در جریان موضوع قرار گرفته و با دانشجویان بیمار صحبت کرده‌ام، گفت: با توجه به اینکه غذای دانشگاه در هر وعده دو نوع است،‌ از میان مراجعه کنندگان به بیمارستان تعدادی از یک نوع و تعدادی از نوع دیگر غذا استفاده کرده بودند.

رخشنده‌رو با بیان اینکه از روز 16 مهر ماه بر تعداد دانشجویانی که این علائم را بروز داده بودند افزوده شد، گفت: با تجهیز مرکز درمانی در خوابگاه‌های دانشگاه، کمتر از 130 دانشجو در دو روز به‌ شکل سرپایی ویزیت و درمان شدند و بیش از 20 نفر آنان را به بیمارستان ارجاع داده شدند که تنها یکی از آنان نیاز به دو شب بستری پیدا کرد و عمدتا بعد از دریافت درمان‌های سرمی، ترخیص شدند.

وی تصریح کرد: با مکاتباتی از مرکز بهداشت والفجر کمک درخواست کرده و اقدام به بررسی تمام سه واحد آشپزخانه و امکان انتقال از طریق غذاهای سلف سرویس کردیم که پاسخ کارشناسان بهداشتی آن مرکز نشان‌دهنده این بود که علت اصلی غذا نبوده است.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه تمام اقدامات لازم برای جلوگیری ازابتلاء سایر دانشجویان انجام شده و تداوم دارد، خاطرنشان کرد: عمده دانشجویان مبتلا از میان دانشجویان جدید‌الورود خوابگاهی هستند، اگرچه بیماری در میان برخی پرسنل دانشگاه و حتی فرزند یکی از پرسنل نیز دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه شاید این بیماری در سطح جامعه در شیراز نیز ظهور و بروزی داشته باشد، تصریح کرد: به‌ اعتقاد بنده گرفتن انگشت اتهام به سمت یک عامل یا یک دستگاه خاص، اقدامی صحیح نبوده و خارج از اصول حرفه‌ای کار رسانه‌ای است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در اخبار درج شده برخی رسانه‌ها، علت بروز بیماری، خوردن ساندویچ عنوان شده است،‌ گفت: در دانشگاه ساندویچ به‌ عنوان غذا سرو نمی‌شود، بلکه تنها یکی از دو نمونه غذای ارایه شده به دانشجویان در روز یکشنبه 14 مهرماه یعنی یک شب قبل از آغاز تظاهر بیماری، خوراک سوسیس بندری بوده که همه دانشجویان مبتلا هم از آن مصرف نکرده‌اند.

رخشنده‌رو ابراز امیدواری کرد که ضمن متوقف کردن روند ظهور و بروز این بیماری،‌ علت اصلی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان متولی سلامت جامعه، مشخص شده و به شکل کامل از بین برود.


مسمومیت دانشجویان در دانشگاه علت مسمومیت دانشجویان در دانشگاه مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها