همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سازمان ملل متحد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 مهر 1392-14 October 2013بازدید 475همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سازمان ملل متحد

رئیس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد راه را برای همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ملل را هموار دانست و گفت: راه برای آغاز و ادامه همکاری میان این دو نهاد باز است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر "مزلان عثمان"، رئیس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.

وی گفت: ایران می تواند در بسیاری از زمینه های فناوری و به ویژه در حوزه هایی که دانشگاه در آن درگیر است پیشرو باشد.

رئیس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد با اشاره به بازدید خود از مرکز ساخت ماهواره آت ست و ناهید گفت: در این بازدید بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم و سوالات بسیاری را از دانشجویان و پژوهشگران این مرکز پرسیدم.

وی همچنین با اشاره به چگونگی طراحی، ساخت و تست تجهیزات اندازه گیری و تست‌های اجزای ماهواره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در دوران مسئولیتم در سازمان فضایی مالزی یکی از مشکل ترین مسائل تولید و ساخت تجهیزات برای تست های فضای بود؛ در آن دوران تلاش های بسیاری برای تولید تجهیزات مورد نیاز در داخل مالزی انجام دادم اما مثمر ثمر نبود.

رییس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد تاکید کرد: تولید تجهیزات مورد نیاز حوزه فضایی می تواند در دانشگاه های سایر کشورهای در حال توسعه دنبال شود.

وی اظهار داشت: تولید تجهیزات مورد نیاز در داخل مراکز تحقیقاتی موجب افزایش خلاقیت و نوآوری می شود؛ اگر شما امکان خرید امکانات مورد نیاز را داشتید هیچگاه بروز خلاقیت و نوآوری را در دانشگاه های خود نداشتید.

عثمان گفت: از زمانی که آمریکایی ها شروع به ایجاد محدودیت برای بیشتر کشورهای دنیا کردند، دیگران شروع به ساخت تجهیزات خود کردند که این امر در دانشگاه های بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

وی با تاکید بر تبادل تجربیات درحوزه فناوری فضایی اظهار داشت: مساله تبادل فناوری مساله ای مهم برای کشورهای در حال توسعه است به ویژه اینکه کشورهای توسعه یافته به محض شنیدن تبادل و انتقال فناوری میان کشور خود و کشورهای در حال توسعه بلافاصله یک دیوار بلند می کشند.همکاری دانشگاه با سازمان ملل همکاری دانشگاه کشور با سازمان ملل

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها