قرار گرفتن بيش از 260 هزار پايان‌نامه در اختيار دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 مهر 1392-15 October 2013بازدید 582قرار گرفتن بيش از 260 هزار پايان‌نامه در اختيار دانشگاه‌ها

با اتصال دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به پایگاه پایان نامه های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، بيش از 260 هزار پايان‌نامه در اختيار دانشگاه‌ها قرار گرفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، همزمان با شروع سال تحصيلي، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي متقاضي، به پايگاه پايان‌نامه‌هاي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران متصل شدند.

پس از رونمایی از سایت تمام متن پایان نامه ها در نیمه دوم تیرماه 1392، دانشگاه‌هايي كه تفاهم‌نامه همكاري با پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران را امضا کرده و IP خود را به پژوهشگاه اعلام كردند، به نسخه تمام متن پايان‌نامه‌هاي موجود در گنجينه علمي ايرانيان دسترسي يافتند.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده که از زمان رونمايي تاكنون، بیش از 30 دانشگاه به مجموعه قبلی افزوده شدند که اکثریت آنها دانشگاههای آزاد و پیام نور هستند.

پس از آن طی نامه هایی به معاونین پژوهشی و روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاهها، نحوه اشتراک و استفاده از تمام متن پایان نامه هایی که دسترسی به آنها از سوی دانشگاه مبدا مجاز اعلام شده، برای دانشگاه‌هایی که تفاهم نامه را امضا کرده بودند ارسال شد.

پايان نامه هاي تمام متن فقط به تقاضای دانشگاه‌ها و روی IP های دانشگاههایی که شرایط اشتراک را پذیرفته باشند قابل دسترسی است.

تاكنون، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه زنجان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه امام رضا(ع)، پژوهشگاه مواد و انرژی و موسسه آموزش عالی رجاء IP خود را به پژوهشگاه اعلام و درخواست استفاده آزمایشی از تمام متن پايان نامه‌ها را داده‌اند.

دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي مي‌توانند با امضاي تفاهم‌نامه‌ همكاري با پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران از نسخه تمام متن بيش از 260 هزار پايان‌نامه در گنجينه علمي ايرانيان بهره‌مند شوند.پایان نامه های دانشگاهی پایان نامه تحویل پایان نامه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها