وضعیت انحلال دانشگاه غیرانتفاعی پالایش

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 مهر 1392-16 October 2013بازدید 618وضعیت انحلال دانشگاه غیرانتفاعی پالایش

محمدرضا نیلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت دانشگاه غیردولتی پالایش در خمینی‌شهر، اظهار کرد: وظیفه ما نظارت بر کار دانشگاه‌های استان است و از شهریور ماه نیز کار نظارت بر این دانشگاه را با توجه به مشکلاتی که اعلام شده بود، انجام دادیم.

رییس هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان در پی اعتراض جمعی از دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی پالایش واقع در خمینی‌شهر اصفهان به نحوه اداره و زیرساخت‌های فیزیکی نامناسب دانشگاه، گفت: دانشگاه پالایش وضعیت مناسبی برای آموزش ندارد و ما نیز نامه‌ای مبنی بر انحلال این دانشگاه به وزارت علوم فرستاده‌ایم.

وی افزود: تاکنون برای بررسی وضعیت دانشگاه، بازرسان خود را چندین بار به محل فرستادیم و همچنین نامه‌هایی در این خصوص ارسال کردیم که رییس در محل حضور نداشته است، همچنین تلفن‌های بازرسان و شخص بنده را پاسخگو نبوده است.

وی ادامه داد: وظیفه ما ارسال گزارش به وزارت علوم بوده است که این کار را انجام داده‌ایم و حتی پیشنهاد انحلال این دانشگاه را نیز مطرح کرده‌ایم، چرا که دخالت در امور دانشگاه بر عهده وزارت‌خانه است، به همین دلیل وزارت‌خانه نیز نماینده خود را فرستاده است و او نیز با شرایط نابسامان دانشگاه مواجه شده است.

نیلی تصریح کرد: این دانشگاه فضای کافی ندارد و به همین دلیل طبق یک قرارداد با دانشگاه پیام نور خیابان کهندژ اصفهان قرار بر این شده تا دانشجویان برای استفاده از امکانات به آن دانشگاه بروند، اما صحبتی از جابه‌جایی نیست.

وی تاکید کرد: پیشنهاد انحلال یک دانشگاه آسان نیست و ما نیز دوست نداریم دانشگاهی منحل شود، اما متاسفانه شرایط و مشکلات در این دانشگاه کم نیست و حتی در این رابطه با فرماندار خمینی شهر نیز صحبت کرده‌ام.

رییس هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان ادامه داد: فرماندار خمینی شهر نیز قرار رسیدگی صادر کرد و به احتمال زیاد شورای تامین شهرستان نیز برای این دانشگاه تشکیل می‌شود.

همچنین در این رابطه مهدی جعفری رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش در گفت‌وگویی با ایسنا منطقه اصفهان، مشکلات دانشگاه را بیشتر مربوط به خوابگاه‌های دانشگاه دانست و گفت: مشکلات دانشگاه حل شده است و با خوابگاه‌های خودگردان نیز صحبت کردیم تا دانشجویان از این خوابگاه‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به ساختمان آموزشی دانشگاه به عنوان یکی دیگر از مشکلات، اظهار کرد: در این رابطه هم ساختمان جایگزین جدید و نوسازی در نظر گرفته شد که از 13 آبان به آن ساختمان منتقل می‌شویم.

وی در خصوص شنیده‌هایی مبنی بر انحلال دانشگاه تصریح کرد: من نمی دانم بحث انحلال چیست، چراکه ما مشکلات دانشگاه را حل کرده‌ایم و مشکلی از این نظر نداریم که بحث انحلال مطرح شود.

رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش اضافه کرد: آقای شا‌وران، نماینده هیئت نظارت بر دانشگاه‌های استان هفته گذشته در دفتر بنده حضور پیداکرد با من جلسه گذاشتند و یکبار دیگر نیز حضور یافتند که من خارج از دانشگاه و پیگیر کارهای دانشگاهی بودم.

وی تصریح کرد: دانشگاه ما تازه تاسیس و از سال 90 کار خود را آغاز کرده است و این دانشگاه در بدو تاسیس به افزایش قیمت‌ها خورد، اما با این حال کار را به خوبی پیش بردیم.

رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش تاکید کرد: یکی از کارشناسان آموزشی ما به دلیل تخلفاتی که داشت از دانشگاه اخراج شد و از آن زمان به بعد با ما مغرضانه بر خورد شد به طوری که در یک ماه سه بار از دانشگاه ما بازرسی کردند.

شایان ذکر است، نبود مدیر گروه برای رشته‌های خود، نبود رییس آموزش برای هر گروه، نداشتن کارگاه برای رشته‌های فنی در حالی که هزینه کارگاه از آنها دریافت می‌شود، نبود قسط بندی در پرداخت هزینه‌ها از جمله مسائلی است که دانشجویان به آن اعتراض دارند.


انحلال دانشگاه غیرانتفاعی پالایش

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها