بررسی جذب نیروهای اتوبوسی در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 مهر 1392-16 October 2013بازدید 804بررسی جذب نیروهای اتوبوسی در دانشگاه ها

سرپرست دانشگاه یاسوج از رفع برخی موانع بر سر راه توسعه کمی و کیفی این دانشگاه خبر داد و گفت: نگاه غیرآکادمیک و ایجاد فضای خاص مغایر با روح حاکم بر دانشگاه است.

دکتر شاپور رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: برخی موانع و انسدادها باید از سر راه برداشته شوند تا بتوانیم فضای آکادمیک را در دانشگاه یاسوج باز تولید کنیم.

وی با بیان اینکه با دانشجویان تعلیقی که برخورد سیاسی شده است، طبق سیاست‌های کلان وزارت علوم و دولت تدبیر و امید برخورد می‌شود، اظهارکرد: همه تصمیمات علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی با مشورت اعضای هیات علمی اتخاذ می‌شود.

از دوربین‌های مداربسته باید برای حراست از اموال استفاده کرد، نه تعقیب و گریز دانشگاهیان

سرپرست دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: نگاه غیرآکادمیک و ایجاد فضای خاص مغایر با روح حاکم بر دانشگاه است که در این رابطه می‌توان به دوربین‌های مداربسته اشاره کرد که به اعتقاد بنده باید از این دوربین‌ها تنها به عنوان ابزاری برای حراست از اموال و امور حفاظتی و نه تعقیب و گریز دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه استفاده کرد.

رمضانی تصریح کرد: هر دانشجویی که در این مدت تعلیق شده یا با او برخورد سیاسی شده و یا ممنوع‌التحصیل شده است مطابق با نگاه جدید و سیاست‌های منطقی وزارت علوم باید به محیط دانشگاه بازگردد.

مساله جذب نیروهای اتوبوسی باید به صورت واقعی بررسی شود

وی با بیان اینکه قاعدتاً در چارچوب قانون افراد شایسته از لحاظ آکادمیک همکاران من هستند، ادامه داد: مساله جذب نیروهای اتوبوسی باید به صورت واقعی بررسی شود، نگاه ما به مسائل دانشگاه قطعا نگاهی آکادمیک است، نه نگاهی حزبی. بنابراین اگر افرادی با هربه گروه‌ها وارد دانشگاه شده‌اند، اما شرایط آکادمیک داشته و رضایت اعضای هیات علمی را به دنبال داشته باشند، دلیلی برای برخورد وجود ندارد، اما مطمئنا با افرادی که بدون احراز شرایط علمی و تخصصی وارد دانشگاه و حوزه مسئولیت‌ها شده باشند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

بررسی تشکل‌های تعطیل و راکد دانشگاه در صورت تقاضای احیا

سرپرست دانشگاه یاسوج هدف اول خود را ایجاد فضایی آرام در دانشگاه عنوان و اضافه کرد: این آرمان صرفا با ایجاد فضایی پویا و بانشاط به منصه ظهور خواهد رسید. همچنین تشکل‌های تعطیل و راکد دانشگاه اگر مجددا تقاضای فعالیت داشته باشند، بررسی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه‌ به تشکل‌های فرهنگی و سیاسی قطعا نگاهی دوراندیشانه است، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید فضای نقادی را برای دانشجویان فعال ایجاد کند و از این روحیه حمایت کند.

رمضانی با بیان اینکه مشارکت علمی دانشجویان، استادان و نخبگان در امور تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه بیشتر خواهد شد و حصار تنگی که ایجاد شده را از محیط علم و دانش برخواهیم داشت، اظهار کرد: دانشگاه و دانشجو باید با دنیای بیرون و دانشگاه‌های دیگر کشور و حتی در سطح بین‌الملل ارتباط تنگاتنگ داشته باشد و علم روز باید به دانشگاه تزریق شود.


جذب نیروهای اتوبوسی دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها