ورودی بیش از 20هزار دانشجوی حقوق و جذب کمتر از پنج هزار نفر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 آبان 1392-27 October 2013بازدید 440 ورودی بیش از 20هزار دانشجوی حقوق و جذب کمتر از پنج هزار نفر

تهران - رییس اتحادیه کانون وکلای دادگستری مرکز با انتقاد از عدم تناسب ورودی ها و خروجی های برخی رشته های دانشگاهی و در نتیجه اشباع شدن بسیاری از مشاغل ، گفت: ورودی دانشکده های حقوق بسیار بالاست درحالی که خروجی و بازار کار آن به خاطر اشباع شدن بسیار پایین است.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار اجتماعی ایرنا، ˈعلی مندنی پورˈ روز شنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه، افزود: تعداد ورودی ها به دانشکده های حقوق تا دو سال پیش برابر با 20 هزار و 252 نفر نفر بود که مطمئنا این تعداد اکنون افزایش هم یافته است.

به گفته وی اکنون در همه جای کشور دانشگاه هایی تاسیس شده که حتی بدون کنکور دانشجو می پذیرند که این درد بزرگی نه تنها در رشته حقوق بلکه در اکثر رشته ها حتی پزشکی و مهندسی است.

مندنی پور با اشاره به برگزاری آزمون وکلای امسال در آذرماه با شرکت بیش از 59 هزار و 103 داوطلب و جذب 2 هزار و 814 نفر، اظهار داشت: کانون وکلای دادگستری مرکز بیشترین شرکت کننده و بیشترین شانس قبولی و کانون وکلای استان قم نیز کمترین داوطلب را دارد.

وی خاطرنشان کرد: معضل فارغ التحصیلان این رشته ها فقط مالی نیست بلکه بعد روانی آن است چون خانواده ها به خاطر سرگردانی فرزندانشان آسیب می بینند به طوری که برای خود این افراد هم احساس پوچی و ناتوانی در جامعه به همراه می آورد.

رییس اتحادیه کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به برپایی بیست و یکمین همایش اسکودا در اراک، گفت: این همایش با هدف بررسی موضوعاتی مانند برگزاری انتخابات هیات رییسه اسکودا، بازنگری اساسنامه اتحادیه کانون وکلا، اتخاذ تصمیم درشرکت مجد کارآموزان وکالت از سال 93 به بعد و غیره برگزار می شود.

وی درباره تعداد نامزدهای هیات رییسه اسکودا، اضافه کرد: سه وکیل به عنوان ریاست، 9 وکیل به عنوان نائب رییس و 12 وکیل به عنوان بازرس داوطلب شدند که به ترتیب یک، 2 و 2 نفر انتخاب می شوند.

رییس اتحادیه کانون وکلای دادگستری مرکز درباره لایحه جامع وکالت و اصلاح این لایحه، گفت: این اتحادیه در لایحه جامع وکالت هیچ نقشی ندارد و تاکنون نماینده کانون برای حضور در جلسات و تصمیم گیری درخصوص این لایحه دعوت نشده است.


دانشجوی حقوق جذب دانشجوی حقوق زمان ثبت نام برای دانشجویان حقوق

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها