جزییات سهمیه بندی عمره دانشگاهیان امسال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 آبان 1392-27 October 2013بازدید 549جزییات سهمیه بندی عمره دانشگاهیان امسالرییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت نام متقاضیان اعزام به عمره دانشگاهی از فردا، یکشنبه پنجم آبان ماه خبر داد و جزییات سهمیه بندی گروه های مختلف در اعزام های امسال را تشریح کرد.


حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدرضا فقیهی» روز شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: متقاضیان اعزام به عمره دانشگاهی می توانند از فردا، یکشنبه پنجم آبان به مدت 10 روز برای ثبت نام به پایگاه اینترنتی لبیک به نشانی www.labbayk.com مراجعه کنند.

وی سهمیه اختصاص یافته به عمره دانشگاهیان در سال تحصیلی جاری را 17 هزار نفر ذکر کرد و گفت: این سهمیه برای اعزام دو هزار نفر از اعضای هیات علمی و 15 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های کشور درنظر گرفته شده است.

فقیهی با یادآوری اینکه امسال هم اعزام های عمره دانشگاهیان در سه گروه شامل اعضای هیات علمی، دانشجویان مجرد پسر و دانشجویان متاهل صورت می گیرد، اظهار داشت: تعداد هشت هزار و 600 سهمیه برای اعزام دانشجویان متاهل و شش هزار و 400 سهمیه برای اعزام دانشجویان مجرد پسر به سفر زیارتی عمره مفرده امسال اختصاص یافته است.**سهم دانشگاه های مختلف از اعزام های عمره امسال

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به سهم 33 درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در عمره دانشگاهیان امسال اشاره کرد و گفت: هشت درصد سهمیه نیز به دانشجویان دانشگاه های وزارت بهداشت، بیش از 37 درصد به دانشجویان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و زیرمجموعه های آن تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه 20 درصد سهمیه عمره دانشگاهیان امسال نیز به بخش «سایر» اختصاص یافته است، توضیح داد: به عنوان مثال شش کاروان را برای بنیاد ملی نخبگان درنظر گرفته ایم تا این بنیاد، سهمیه را بین دانشجویان نخبه عضو توزیع کند.**قرعه کشی عمره دانشگاهی، 19 و 20 آبان انجام می شود

به گفته فقیهی، قرعه کشی اینترنتی عمره دانشگاهی در روزهای 19 و 20 آبان ماه از طریق سامانه اینترنتی لبیک انجام و اسامی نفرات اصلی و ذخیره اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: زمان پیشنهادی ستاد عمره دانشگاهیان برای اعزام متقاضیان در این مرحله، از اوایل اسفند سال 92 تا پایان اردیبهشت سال 93 است.


ثبت نام عمره دانشجویی زمان ثبت نام عمره دانشجویی نحوه ثبت نام عمره دانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها