ايجاد 16 رشته تحصیلی جديد در دانشگاه کردستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 آبان 1392-04 November 2013بازدید 641ايجاد 16 رشته تحصیلی جديد در دانشگاه کردستان        

دکتر جهانشير اميني ‌رييس دانشگاه کردستان گفت: در سال جديد تحصيلي 16 رشته جديد به رشته‌هاي تحصيلي در دانشگاه کردستان اضافه شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، دکتر اميني با بيان اين که رشته‌هاي جديد به کليه مقاطع تحصيلي اين دانشگاه اضافه شده افزود: از اين تعداد رشته جديد، پنج رشته مربوط به دانشکده علوم انساني در مقطع کارشناسي ارشد در رشته‌هاي مديريت بازرگاني، علوم اقتصادي، مديريت ورزش، علوم شناختي و روانشناسي و رشته برنامه‌ريزي گرايش آموزش عالي در مقطع دکتري است.

وي با اشاره به اينکه سه رشته مربوط به دانشکده مهندسي در رشته‌هاي برق گرايش سيستم‌ها، مکانيک گرايش تبديل انرژي و صنايع است، اظهار داشت: از اين تعداد رشته جديد، پنج رشته تحصيلي جديد نيز مربوط به دانشکده کشاورزي در رشته‌هاي اصلاح نباتات، علوم خاک در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد در رشته‌هاي اقتصاد کشاورزي، باغباني، ترويج و آموزش کشاورزي، دانشکده علوم پايه و يک رشته جديد نانو شيمي در مقطع کارشناسي ارشد و دو رشته مربوط به دانشکده منابع طبيعي در رشته‌هاي شيلات گرايش تکثير آبزيان و اکولوژي جنگل در مقطع کارشناسي ارشد است.

رئيس دانشگاه کردستان با اشاره به اينکه هم اکنون در دانشگاه کردستان 285 عضو هيات علمي فعاليت مي‌کنند، تصريح کرد: تعداد اعضاي هيات علمي در اين دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال 88 افزايش 58 درصدي داشته است.

وي در ادامه با بيان اينکه حدود 98 درصد از اساتيد دانشگاه کردستان استاديار به بالا هستند، اضافه کرد: در حال حاضر 70 نفر در داخل و خارج از کشور با دريافت بورسيه از دانشگاه کردستان مشغول به تحصيل مي باشند.

دکتر اميني با بيان اينکه در اين دانشگاه سالانه 40 تا 50 استاد استخدام و يا بورسيه تحصيلي مي‌شوند، ادامه داد: هم اکنون دانشگاه کردستان رتبه 12 کشوري را از لحاظ جذب هيات علمي به صورت استخدام، طرح سربازي و بورسيه تحصيلي را به خود اختصاص داده است.

وي تعداد مقالات علمي پژوهشي چاپ شده توسط اعضاي هيات علمي در دانشگاه کردستان را در سال گذشته 360 مقاله عنوان و گفت: تعداد کتاب‌هاي چاپ شده توسط اعضاي هيات علمي دانشگاه کردستان از 12 کتاب در سال 88 به 60 کتاب در سال 92 افزايش يافته است.

رئيس دانشگاه کردستان با اشاره به اينکه تعداد مقالات ارائه شده توسط اعضاي هيات علمي در سمينارهاي ملي و بين المللي از 37 مقاله در سال 88 به 350 مقاله در سال 92 افزايش يافته است، افزود: در حال حاضر تعداد مجلات علمي پژوهشي دانشگاه کردستان چهار مجله است.

وي با بيان اينکه هم اکنون 65 آزمايشگاه و کارگاه تحقيقاتي در دانشگاه کردستان وجود دارد، از فعاليت شش پژوهشکده دراين دانشگاه خبر داد و گفت: اين تعداد پژوهشکده در رشته‌هاي کردستان شناسي، جنگل داري، نانو تکنولوژي، گياهان دارويي، توت فرنگي و آب فعاليت دارند.


رشته های جدید تحصیلی ایجاد رشته های جدید تحصیلی در دانشگاه دانشگاه کردستان رشته تحصیلی جديد در دانشگاه کردستان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها