ارائه یک هزار و 900 مقاله از سوی دانشگاه سمنان در مجلات بین‎المللی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آبان 1392-11 November 2013بازدید 406ارائه یک هزار و 900 مقاله از سوی دانشگاه سمنان در مجلات بین‎المللی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان از ارائه یک‌هزار و 900 مقاله این دانشگاه در مجلات بین‎المللی و 3 هزار مقاله در کنفرانس‎های مختلف خبر داد.

  

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه سمنان به همراه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان با محمد وکیلی، استاندار سمنان دیدار و در خصوص مسائل آموزش عالی بحث و تبادل نظر کردند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان در این دیدار از فعالیت دو پژوهشکده و 9 گروه پژوهشی تخصصی خبر داد و گفت: حوزه پژوهش دانشگاه سمنان دارای 16 مجله علمی است که از این تعداد، شش مجله دارای رتبه علمی پژوهشی و آی اس سی است.

سیف‎الله سعدالدین گفت: همچنین چهار مجله این دانشگاه به زبان‎های لاتین و عربی هم منتشر می‎شود.

وی از ارائه یک‌هزار و 900 مقاله این دانشگاه در مجلات بین‎المللی و 3 هزار مقاله در کنفرانس‎های مختلف خبر داد و گفت: انتشار 213 عنوان کتاب و اجرای 95 طرح پژوهشی برون دانشگاهی به صورت استانی و ملی از دیگر فعالیت‎های حوزه پژوهش است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان همچنین گزارشی از فعالیت‎های این پارک ارائه کرد و گفت: 113 واحد فناور در این پارک فعالیت می‎کنند که 25 تا 30 درصد فعالیتشان در حوزه آی تی و آی سی تی است.

سعدالدین با بیان اینکه پارک‎ها تنها واسط بین دانشگاه و صنعت هستند، افزود: یک سوم از ایده‎های ارائه شده در این مرکز عملی شده و تجاری می‎شود.

وی وجود نگاه‎های مختلف به مجموعه پارک علم و فناوری و عدم هماهنگی بین دستگاه‎های مختلف اجرایی را از مشکلات این پارک‎ها اعلام کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه سمنان هم در این دیدار با بیان اینکه سعی می‎شود خواسته‎های دانشجویان تا حد امکان عملی شود، گفت: یکی از مشکلات دانشجویان مسیرهای ایاب و ذهاب دانشگاه و عدم وجود پل عابر پیاده بین پردیس اصلی و پردیس هنر این دانشگاه است و دانشجویان مجبورند از اتوبان، آن هم با سرعت بالای خودروها عبور کنند.

مسعود نصیری همچنین مشکل کمبود خوابگاه را از دیگر مشکلات دانشگاه‎ها بیان کرد و گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا خیران مدرسه‎ساز به ساخت خوابگاه‎های دانشجویی ترغیب شوند.


آمار مقالات علمی ایران مقالات دانشگاهی کشور ارسال مقاله دانشگاهی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها