راه‌اندازی نهضت تولید ملزومات آموزشی وپژوهشی در دانشگاه های سراسر کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 آبان 1392-20 November 2013بازدید 311 راه‌اندازی نهضت تولید ملزومات آموزشی وپژوهشی در دانشگاه های سراسر کشور

رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان با اشاره به چالش‌های امروز آموزش عالی، گفت: تبدیل کمیت به کیفیت و کیفی سازی مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود، چرا که باید اقداماتی انجام داد تا کیفیت قربانی کمیت نشود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :
دکتر زلفی گل در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در سال‌های گذشته دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی از نظر کمیت و کیفیت توسعه خوبی یافته است، تصریح کرد: اما با این وجود به نظر می‌رسد که باید با بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری شرایطی را برای کیفیت بخشی مثبت بر آموزش عالی مهیا کرد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر توسعه تحصیلات تکمیلی و تعداد دانشجویان ارشد و دکتری رشد خوبی داشته است، تاکید کرد: این مسئله بیانگر این است که اصلاح نرم دانشجویی و افزایش کیفیت آموزشی و پژوهشی و همچنین آموزش پژوهش محور در دانشگاه‌ها انجام شده است، اما در این دوره با تامین ملزومات آموزشی و پژوهشی مثبت و در شان و منزلت دانشجویان و اساتید باید زمینه استفاده از پتانسیل این تعداد دانشجو ارشد و دکتری و اعضای هیات علمی را ایجاد کند.

زلفی گل تصریح کرد: متاسفانه رشد تغییرات و ملزومات آموزشی و پژوهشی هماهنگ با تعداد دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و همچنین تعداد اعضای هیات علمی در طی سالیان گذشته نبوده است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان تصریح کرد:‌ باید با ایجاد نهضت تولید ملزومات آموزشی و پژوهشی بتوان از این منابع انسانی دانش پژوه، پژوهشگر، دانشمند و اندیشمند نهایت بهره را برد و تولید علم و فن کیفی انجام داد.

وی یکی دیگر از اقداماتی که باید برای کیفی سازی در آموزش عالی صورت بگیرد را تصویب مقررات و آیین نامه‌های جدید در زمینه پژوهشی و آموزشی دانست و افزود: باید با ایجاد استانداردسازی و استانداردپذیری برای فارغ التحصیلان در دوره دکتری و همچنین ارتقای اعضای هیات علمی شرایط جدی‌تری را به‌کار گرفت، البته مشروط به اینکه قبل از آن امکانات لازم را برای آموزش، پژوهش تحقق تامین شده باشد، به طوری که برای پذیرش دانشجو و ارتقای اعضای هیات علمی به استانداردها توجه ویژه شود.

زلفی گل افزود: برای فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری و ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی باید معیارهای کیفی در نظر گرفته شود.


نهضت تولید ملزومات آموزشی وپژوهشی ملزومات آموزشی وپژوهشی ملزومات آموزشی وپژوهشی در دانشگاه های کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها