اولویت‌های جدید دانشگاه آزاد در فصل جدید فعالیت این دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 آبان 1392-21 November 2013بازدید 869
از مدیریت شهریه تا رفع مشکلات معیشتی اساتید

اولویت‌های جدید دانشگاه آزاد در فصل جدید فعالیت این دانشگاه


رییس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشریح برنامه‌هایش برای ارتقای کیفیت دانشگاه از بازنگری در برنامه‌های آموزشی و تفویض اختیار به منظور تقویت هیات امنای استانی دانشگاه خبر داد.

به گزارش پرتال  دانشگاهی به نقل از|:
دکتر حمید میرزاده در اولین گفت‌وگویش به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، گفت: سیاست‌های دانشگاه آزاد در فصل جدید فعالیت در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و براساس برنامه مصوب پنج ساله و برنامه استراتژیک 20 ساله دانشگاه آزاد که به تصویب هیات موسس و امنا رسیده است حرکت خواهیم کرد.

وی همکاری با دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از سیاست‌هایش در دوران مدیریتش در دانشگاه آزاد عنوان کرد و افزود: همچنین در این چارچوب توجه به نهادهای علمی و اسلامی دانشگاه آزاد مورد توجه است.

وی با تاکید بر توجه به دینمداری، قانون‌مداری، درستکاری و راستگویی به عنوان ضوابط اصولی مدیریتش، خاطر نشان کرد: نقشه راه دانشگاه آزاد اسناد بالادستی نظام خواهد بود.

رییس دانشگاه آزاد با تاکید بر تقویت کلیه ارکان دانشگاه آزاد، خاطر نشان کرد: توسعه کیفی دانشگاه به ویژه در دوره تحصیلات تکمیلی بسیار مدنظر است.

وی با اشاره به مشارکت حداکثری در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور خاطر نشان کرد: تقویت جایگاه علمی و فناوری در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی در سرلوحه کار مدیریت جدید دانشگاه آزاد قرار دارد.

میرزاده جذب دانشجویان خارجی را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: توسعه پژوهش‌های دانشگاهی و تولید ثروت از دستاوردهای دانشگاه از دیگر برنامه‌های این دانشگاه خواهد بود.

وی با تاکید بر سیاست گذاری در راستای کاهش اتکا به شهریه دانشجویان از طریق مکانیسم‌های مالی و اقتصادی، گفت: در نظر داریم از طریق شورای دانش بنیان اقتصادی دانشگاه که اخیرا تشکیل شده است، این موضوع را پیگیری کنیم.

رییس دانشگاه آزاد بر ضرورت توجه به معیشت اعضای هیات علمی و کارکنان تاکید کرد و افزود: در نظر داریم با تقویت صندوق‌های قرض الحسنه نسبت به این موضوع اقداماتی انجام دهیم.

وی با تاکید بر اصلاح هرم اعضای هیات علمی و بازنگری برنامه‌های آموزشی دانشگاه، خاطر نشان کرد: اصلاح نسبت استاد به دانشجو مطابق با استانداردها، تاسیس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد از دیگر برنامه‌های پیش روی این دانشگاه است.

وی به توسعه نهادهای مذهبی فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: افزایش مشارکت دانشگاه در تولید جهانی علم و نشریات علمی و بهبود رتبه‌بندی جهانی دانشگاه آزاد بسیار مورد تاکید است.

میرزاده با تاکید بر اینکه پایش مستمر برنامه‌های عملیاتی بسیار مورد توجه است، تصریح کرد: تحقق شاخص‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و استقرار نظام ارزشیابی و پاسخگویی به خانواده‌های دانشجویان در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد در پایان ضمن تشکر از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیار سپاسگزارم که این فرصت را به بنده برای ارائه خدمات علمی و پژوهشی در این مجموعه عظیم دانشگاهی داده‌اند.


برنامه های دانشگاه آزاد فصل جدید دانشگاه آزاد برنامه های آموزشی دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها