تحولات جدید دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با سرپرست جدید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 آذر 1392-30 November 2013بازدید 430تحولات جدید دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با سرپرست جدید

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به لزوم ایجاد فضایی آزاد در چارچوب قوانین و ضوابط در دانشگاه، گفت: تمام بندهای قانون مبنا و اصولی دارد و دانشگاه خواجه نصیر نیز برنامه‌های خود را بر اساس همین قوانین پیش خواهد برد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :دکترعلی خاکی صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قوانین و ضوابط حاکم در آموزش عالی، خاطر نشان کرد: اگر این قوانین درست اجرا شود، قطعا در دانشگاه‌ها فضایی آزاد برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و تبادل نظر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت شورا صنفی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: زمانی که در قانون وجود شورای صنفی در دانشگاه تصویب می‌شود، قطعا بر اساس یک نیاز و اصول خاصی بوده است، به همین دلیل ایجاد شورای صنفی در دانشگاه خواجه نصیر یکی از اهداف این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر تصریح کرد: اگر شورای صنفی در دانشگاه کار خود را به خوبی انجام دهد و به موقع مشکلات را به مسئولین متذکر شود، قطعا مانع بروز خیلی از مشکلات دیگر می‌شود.

خاکی صدیق با بیان اینکه شورای صنفی وظایف متعددی دارد، تاکید کرد: وجود شورای صنفی در دانشگاه می‌تواند در راستای پیشرفت دانشگاه و همچنین جلوگیری از بروز برخی از مشکلات مستمر شده باشد و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شورای صنفی را در این دانشگاه فعال کنیم.

وی با اشاره به لزوم وجود کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: دانشگاه خواجه نصیر برنامه‌هایی را برای ایجاد چنین کرسی‌هایی برای ایجاد بحث و گفت و گو و تبادل نظر میان دانشجویان و اساتید دارد و برنامه‌های گوناگونی را در این راستا انجام خواهد داد.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه ایجاد چنین کرسی‌هایی جزو برنامه‌های معاونت فرهنگی دانشگاه است، تاکید کرد: دانشگاه قصد برگزاری چنین کرسی‌هایی را دارد، اما زمان و نحوه برگزاری آن مستلزم برنامه ریزی معاونت فرهنگی است.


تحولات جدید دانشگاه خواجه نصیر جدید دانشگاه خواجه نصیر دانشگاه خواجه نصیر رئیس جدید دانشگاه خواجه نصیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها