محدودیت اینترنت در خوابگاه های دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 آذر 1392-01 December 2013بازدید 465محدودیت اینترنت در خوابگاه های دانشگاه تهران

مدیرکل کوی دانشگاه تهران اعلام کرد: مرکز انفورماتیک دانشگاه قصد دارد برای استفاده عادلانه از اینترنت یک حد عادلانه از مصرف اینترنت را برای دانشجویان مشخص کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر موسی عنبری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رفع مشکل دسترسی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران به اینترنت گفت: در گذشته در بحث اینترنت با دو مشکل مواجه بودیم اول اینکه برخی خوابگاه‌های سطح شهر به دلیل تأمین اینترنت با آنتن رادیویی احتمال کند شدن یا قطع اینترنت را بیشتر می کرد.

وی ادامه داد: اینترنت خوابگاه های سطح شهر که با مشکل مواجه بودند احیا شد و در حال حاضر اینترنت این ساختمان های خوابگاهی برقرار شده است.

مدیرکل کوی دانشگاه تهران تصریح کرد: دانشجویان اکنون اگر هم انتقادی از اینترنت داشته باشند به علت کندی آن است که برای آن هم برنامه هایی در دست اجرا داریم البته بخشی از کند بودن اینترنت لزوما به دانشگاه باز نمی گردد.

وی افزود: در کوی دانشگاه تهران نیز در دو پردیس بزرگ آقایان و خانم‌ها مشکل موجود قطع یک روز یا دو روز اینترنت برخی از ساختمان ها و برخی مواقع هم کندی سرعت است.

عنبری گفت: برهمین اساس با مرکز انفورماتیک دانشگاه و حوزه های متخصص بیرون از دانشگاه در این زمینه جلسه داشتیم و با مشارکت دانشجویان فنی دانشگاه که در این حوزه توان و تخصص داشتند مشکلات این ساختمان‌ها شناسایی و رفع شد و حدود 15 روز است که هیچ گزارشی مبنی برمشکلات اینترنتی گزارش نشده است.

وی ادامه داد: یک دکل رایتل از قبل در کوی نصب شده بود که در سیستم دانشگاه مشکل ایجاد می کرد که با شرکت مربوطه صحبت کردیم و دکل برداشته شد.

عنبری افزود: در سطح شهر هم حدود 12 خوابگاه داریم که سه الی 4 خوابگاه با مشکل اینترنت مواجه بودند که اکنون همه دسترسی به اینترنت دارند و برخی از ساختمان ها نیاز به تعویض تجهیزات دارند که این کار نیز درحال انجام گرفتن است.

وی ادامه داد: اکنون حتی ساختمان های متاهلان دانشگاه نیز به اینترنت دسترسی دارند.

وی یادآورشد: مرکز انفورماتیک دانشگاه قصد دارد سیستمی پیاده کند که برای هر دانشجو حد و مرزی برای استفاده از اینترنت مشخص کند تا به ضرر دانشجوی دیگر نباشد.

عنبری افزود: یک دانشجو زیاد دانلود می کند و باعث می شود سرعت اینترنت برای دانشجوی دیگر کاهش یابد که این مساله باعث شده حد عادلانه ای برای استفاده از اینترنت مشخص شود که مشکل کندی و پهنای باند حل می شود.خوابگاههای دانشگاه تهران محدودیت در خوابگاه های تهران محدودیت در خوابگاه های دانشگاه تهران اینترنت در خوابگاهها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها