آمار نخبگان جذب شده از سال 1387 تا 1392

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 آذر 1392-09 December 2013بازدید 910آمار نخبگان جذب شده از سال 1387 تا 1392جلسه 129 هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس «دانشگاهی» ایسنا، در این جلسه مقررشد نمایندگان حقوقی کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاهها پس از تایید هیات عالی به عضویت کارگروه منصوب شوند و غیر از این افراد در کارگروهها استفاده نشود.

در ادامه جلسه گزارشی از عملکرد هیات عالی جذب هیات علمی در سال 91-92 ارائه شد که در این گزارش به بررسی آمارهای ارائه شده متقاضیان جذب هیأت علمی و پیشنهادات جذب پرداخته شده‌است.

سپس در بررسی مراحل جذب و در پیگیری جلسات گذشته هیات عالی جذب به بررسی معیارهای حذف پرونده‌های غیر واجد شرایط دانشگاهها پرداخت و مقرر شد معدل، سن، رشته، وضعیت استخدامی و... در معیارهای فراخوان گنجانده شوند.

در ادامه جلسه نماینده دبیرخانه هیات عالی جذب در بنیاد نخبگان، آماری از جذب نخبگان از سال‌های 87 تا 92 ارائه کرد و پس از آن، روسای دبیرخانه هیات‌های مرکزی جذب وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارائه گزارشی از آمار متقاضیان جذب عادی و نخبگان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در سال جاری پرداختند.

بعد از ارائه ایمن گزارش مقرر شد مراکز جذب هردو وزارتخانه هر 15 روز گزارشی در خصوص جذب متقاضیان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان ارائه دهند. در پایان جلسه اعضای هیات‌های اجرایی دانشگاه‌های شهید بهشتی و دریانوردی و علوم دریایی چابهار و اعضای کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه‌های شهید بروجردی و تهران تأیید شدند.


آمار نخبگان کشور آمار نخبگان جذب شده کشور آمار نخبگان محصل در کشور نخبگان کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها