پاسخگویی به 20 هزار شبهه دانشجویی و حضور 6 هزار استاد معارف در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 آذر 1392-18 December 2013بازدید 408پاسخگویی به 20 هزار شبهه دانشجویی و حضور 6 هزار استاد معارف در دانشگاه ها

معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها، گفت: نهاد رهبری در دانشگاه ها به 20 هزار شبهه دانشجویی پاسخ داده است.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید قریشی صبح امروز در نشست خبری، با اشاره به نزدیک به شدن به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و شهادت دکتر مفتح، گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که کرسی آزاد اندیشی با حضور موافقان و مخالفان موضوع در دانشگاهها برگزار شود و تضارب آراء حتماً در دانشگاه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: حوزه و دانشگاه بعد از انقلاب اسلامی در دانشگاههای کشورمان نفوذ و بر فرهنگ غربی غلبه کرده است و با حضور دین در دانشگاهها، مشکلات نسل جوان حل می شود.

وی با بیان اینکه در برخی استانهای کشور نماز جماعت با حضور 4 تا 5 هزار دانشجو برگزار می شود، ادامه داد: نماینده ما در دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که گاهی اوقات در این دانشگاه دو بار نماز جماعت برگزار می شود، در کدام مسجد سراغ داریم دو بار نماز جماعت برگزار شود.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، در ادامه اظهار داشت: نهاد به عنوان نماینده حوزه، در دانشگاه تلاش کرده مشاوری برای دانشجویان باشد، امروز 207 دفتر نهاد رهبری در سطح دانشگاهی و استانی فعال شده تا گوشه ای از نیازهای جوانان را پاسخگو باشد، در همین راستا 1007 هیأت علمی و 6 هزار استاد معارف نیز پاسخگوی سوالات دانشجویان هستند.

قریشی افزود: بخش پژوهش نهاد رهبری در دانشگاهها به 20 هزار شبهه دانشجویان پاسخ داده که این شبهه ها در 48 جلد به عنوان پرسمان به چاپ رسیده است؛ همچنین در دانشگاهها بیش از 4 هزار مبلغ آماده همکاری و اعزام هستند و به همین تعداد نیز 4 هزار امام جماعت فعالیت می کنند.

وی همچنین از راه اندازی دانشگاه معارف اسلامی با دو رشته و پنج گرایش با 246 دانشجوی دکتری و 462 دانشجوی کارشناسی ارشد خبر داد و افزود: به علت استقبال زیادی که دانشجویان از دروس حوزه داشته اند، مراکز حوزه اسلامی در دانشگاههای کشور ایجاد شده اند.استاد معارف در دانشگاه ها پاسخ به سوالات شرعی دانشجویان شبه دانشجو حضور استاد معارف در دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها