واگذاری تأیید مدارک به دانشگاه ها/ ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازیارسال شده در   25 فروردین 1390-14 April 2011بازدید 3962


واگذاری تأیید مدارک به دانشگاه ها/ ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی

واگذاری تأیید مدارک به دانشگاهها/ ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی واگذاری تأیید مدارک به دانشگاهها و ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی از برنامه های وزارت علوم برای سال 90 به شمار می رود.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش مجلس به مهمترین برنامه های معاون آموزشی وزارت علوم در چند بخش اشاره کرد و گفت: معاون آموزشی وزارت علوم در گزارش عملکرد سال 90 معاونت مطبوع خود به نوآوری در مجموعه وزارت علوم اشاره و آن را در چهار بخش ساماندهی پذیرش دانشجو، طرح نظارت و ارزیابی عملکرد معاونت های دانشجویی، ساماندهی وضعیت جهاد اقتصادی در صف و ستاد و برگزاری المپیادهای فرهنگی ورزشی همگانی دانشجویان برای نخستین بار در کشور معرفی کرد.

وی اظهار داشت: واگذاری تایید مدارک دانشگاهی به خود دانشگاهها، ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی دانشجویان خارج از کشور و اصلاح آیین نامه کمیسیون مرکزی موارد خاص جهت واگذاری اختیارات بیشتر به استانها، سه برنامه ای بود که معاون وزیر علوم در سال جاری وعده تحقق آن را داد.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در ساختارهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تغییراتی از جمله در سازمان امور دانشجویی و سایر سازمانها نیز در سال جاری به وجود خواهد آمد.

وی افزود: اصلاح برخی فرایندها، اعتبارسنجی نسبی دانشگاه ها و عملیاتی کردن ارزشیابی مدارک تحصیلات خارج از کشور از جمله مواردی است که در جلسه عصر روز گذشته در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

نماینده مردم مرکزی، محلات و دلیجان به مستندسازی انجام طرح های پژوهشی در حوزه عملکرد سالانه که از دیگر برنامه های معاون آموزشی وزارت علوم است، نیز اشاره کرد و در ادامه اظهار داشت: در گزارش عملکرد سال 90 حوزه آموزشی وزارت علوم، تغییر و اجرای فرایند ارائه تسهیلات به دانشجویان، پذیرش دانشجویان غیرایرانی، تهیه و تصویب آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل هم گنجانده شده است.

سلیمی از تهیه و تصویب آیین نامه انتقال و مهمانی در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و تهیه و تصویب و ابلاغ آیین نامه اعطای بورس برای ارتقای سطح علمی مربیان دانشگاه نیز خبر داد.

به گفته وی، سه معاون آموزشی، دانشجویی و پژوهشی وزیرعلوم،تحقیقات و فناوری در جلسه عصر روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.


تأیید مدارک دانشگاه ها ارزشیابی مجازی مدارک دانشگاهی
اخبار روزنامه ها