سه شبکه دانشگاهی مجازی افتتاح میشود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازیارسال شده در   19 دی 1390-09 January 2012بازدید 4699سه شبکه دانشگاهی مجازی افتتاح میشود

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از افتتاح شبکه دانشگاه‌های مجازی کشورهای اسلامی، شبکه پارک‌های علم و فناوری مجازی کشورهای اسلامی و شبکه نانو فناوری مجازی کشورهای اسلامی خبر داد.
ارسلان قربانی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در مراسم افتتاح شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، همکاری‌های بین المللی را به عنوان یک فرصت قلمداد کرد و گفت: برنامه و وظایف جدید وزارت علوم در بخش بین المللی به عنوان ستاد توسعه علم و فناوری در کشور توجه به جهانی شدن علم و تکنولوژی و استفاده قابلیت‌های علم در سراسر جهان به ویژه جهان اسلام، محور قرار دادن دیپلماسی علم و فناوری با توجه به ماهیت علم در این راستا یکی از بهترین برنامه‌های وزارت علوم در بخش بین‌الملل است.

وی افزود: محور قرار دادن دیپلماسی علم و فناوری با توجه به ماهیت علم در این راستا یکی از بهترین محورهای برنامه وزارت علوم در بخش بین‌الملل توسعه همکاری‌های علمی و فناوری با سازمان‌های تخصصی منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور تجاری‌سازی دانش و ایجاد هم‌گرایی و هم‌افزایی در این زمینه است. یکی از این سازمان‌های تخصصی و منطقه‌ای، کامستیک است.

به گفته قربانی ایران برنامه‌های مشترک زیادی در زمینه علم و فناوری با کامستیک دارد و یکی از این برنامه‌ها، افتتاح شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام است. براین اساس، میزبان شبکه‌های علمی، آموزشی و فناوری با همکاری این سازمان در ایران است.

قربانی در پایان گفت: طی روز گذشته و امروز شبکه‌های مجازی کشورهای اسلامی، شبکه پارک‌های علم و فناوری مجازی کشورهای اسلامی و شبکه نانو فناوری مجازی کشورهای اسلامی راه‌اندازی شده است.سه شبکه دانشگاهی مجازی افتتاح دانشگاه مجازی 
اخبار روزنامه ها