ابلاغ نظام‌نامه آموزشی دوره‌های مجازی- نحوه پذیرش دانشجوی مجازی در دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازیارسال شده در   11 بهمن 1390-31 January 2012بازدید 9934
ابلاغ نظام‌نامه آموزشی دوره‌های مجازی- نحوه پذیرش دانشجوی مجازی در دانشگاه ها

مدیرکل گسترش آموزش عالی با اشاره به ابلاغ نظام‌نامه آموزشی دوره‌های مجازی تا یک ماه آینده به دانشگاه‌های کشور، نحوه پذیرش دانشجوی این شیوه آموزشی را اعلام کرد.


ابوالفضل حسنی مدیرکل گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به حدود یک میلیون نفر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و جذب فقط 60 هزار نفر از این افراد، گفت: یکی از شیوه‌های پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد می‌تواند به صورت مجازی باشد.

به گفته وی براساس برنامه پنجم توسعه با توجه به توانایی دانشگاه‌ها پذیرش دانشجوی مجازی باید 30 درصد افزایش یابد.

مدیرکل گسترش آموزش عالی خاطرنشان کرد: نظام‌نامه و آیین‌نامه‌های آموزشی پذیرش دانشجوی دوره الکترونیکی تهیه شده است و طی یک ماه آینده این نظام‌نامه آموزشی به دانشگاه‌های کشور ابلاغ می‌شود.

به گفته وی براساس نظام‌نامه آموزشی دوره‌های الکترونیکی دانشجویان باید حداقل 3 جلسه در هفته در دانشگاه حضور داشته باشند.

مدیرکل گسترش آموزش عالی خاطرنشان کرد: بحث‌ تأسیس آموزش سنوات تحصیلی برای این شیوه آموزشی نیز با همکاری اساتید و کمیته‌های تخصصی و پشتیبانی آموزشی تهیه شده است.

وی درباره شیوه‌های پذیرش دانشجو در دوره‌های مجازی دانشگاه‌های کشور براساس آیین‌نامه جدید، گفت: پذیرش این شیوه آموزشی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی با کنکور سراسری و در دانشگاه‌های بزرگ با کنکور سراسری و آزمون اختصاصی است که توسط دانشگاه‌ها زیرنظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

به گفته حسنی با توجه به اینکه افرادی که توسط دانشگاه‌ها برای دوره مجازی گزینش می‌شوند، در کنکور شرکت نکرده‌اند، حداقل باید 3 سال سابقه کار تخصصی داشته باشند.


نظام‌نامه آموزشی دوره‌های مجازی پذیرش دانشجوی مجازی دانشگاه
اخبار روزنامه ها