داوطلبان کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد به فهرست رشته ها باید توجه کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / هشدار به داوطلبانارسال شده در   23 دی 1391-12 January 2013بازدید 8785داوطلبان کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد به فهرست رشته ها باید توجه کنند


تهران - روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از داوطلبان بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه خواست که قبل از خرید کارت اعتباری ثبت نام به فهرست رشته محل ها توجه داشته باشند.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا، مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه در اطلاعیه ای تاکید کرد : داوطلبان ثبت نام کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون قبل از خریداری کارت اعتباری، فهرست رشته- محل ها را دقیقا مطالعه کنند و مطمئن شوند که رشته مورد درخواست آنها جزو موارد بدون آزمون محسوب می شود.

براساس تصمیم مسوولان دانشگاه آزاد، امسال پذیرش دانشجو برای حدود سه هزار رشته محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون صورت می گیرد اما برای ورود و ادامه تحصیل در حدود 200 رشته محل کارشناسی ناپیوسته، همچنان آزمون وجود دارد که زمان برگزاری آن تابستان آینده خواهد بود.

بر مبنای ضوابط تعیین شده، متقاضیان ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ملزمند معدل دقیق مندرج در مدرک کاردانی خود را در سایت ثبت کنند در غیر این صورت در زمان ثبت نام دانشگاهی از ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

مرکز آزمون درخصوص نظام وظیفه برادران داوطلب تحصیل در این رشته ها نیز اعلام کرد: در زمان ثبت نام آقایان مشمول، نباید منعی به لحاظ قوانین نظام وظیفه داشته باشند، ضمن اینکه طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی ناپیوسته به طور معمول دو سال است که تا حداکثر سه سال برای رشته های غیرآموزشی و چهارسال برای رشته های آموزشی قابل تمدید است اما برای افراد مشمول نباید از سه سال تجاوز کند.

در این اطلاعیه همچنین به پذیرش دختران داوطلب به صورت بومی اشاره شده و آمده است: متقاضیان رشته محل های دانشگاهی که فقط پذیرش خواهران بومی را دارند، باید بومی یکی از نقاط تابعه همان استانی باشند که محل دانشگاهی موردنظر آنان در آن استان قرار دارد.

در این دوره از پذیرش بدون آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد، فارغ التحصیلان مراکز آموزش ضمن خدمت، آموزش و پرورش و دانشسراهای سابق،مجاز به انتخاب رشته های متجانس با رشته تحصیلی قبلی خود هستند بنابراین این دسته از متقاضیان نمی توانند انتخاب های غیرمتجانس داشته باشند.

ثبت نام متقاضیان کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته، 19 دی ماه به صورت اینترنتی آغاز شده و تا 30 دی ماه ادامه خواهد داشت.هشدار به واوطلبان دانشجو آزمون دانشگاه آزاد داوطلبان آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته کارشناسی

هشدار سازمان سنجش به داوطلبان کنکور درباره ادعای موسسات مبنی بر همکاری با سازمان

با پرداخت 5 ميليون در دانشگاه قبول شويد!

هشدار سازمان سنجش به برخی سوء‌استفاده‌ها از توزیع دفترچه‌ انتخاب رشته

داوطلبان کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد به فهرست رشته ها باید توجه کنند

فعالیت غیرمجاز موسسه " آپولونیا کالج " برای اعزام دانشجو به خارج

فعالیت غیرقانونی موسسات سیمیا و دانشپذیر

3 شگرد کلاهبرداری از داوطلبان کنکور

هشدار به داوطلبان دانشگاه آزاد

پیامک های پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور جعلی است

ارسال پیامک‌ها و ایمیل‌های جعلی برای کنکوری‎های دانشگاه آزاد!

مدارک غیررسمی دوره‌های آموزش عالی آزاد فاقد اعتبار قانونی است

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اطلاع رسانی از طریق ایمیل را تکذیب کرد

موسسه آموزش عالی فاضل در شیراز دارای مجوز فعالیت است

كلاهبرداری از 368 نفر به بهانه پذيرش بدون كنكور در دانشگاه پيام‌نور

سرنوشت موسسه غيرانتفاعی كه نام و نشانی نداشت

اخبار روزنامه ها