اعلام زمان ثبت نام عمره دانشجویان ایرانی خارج از کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   10 امرداد 1390-01 August 2011بازدید 2952


نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی در آسیا و اقیانوسیه، زمان ثبت نام عمره مفرده دانشجویان ایرانی خارج از کشور را در آذرماه سال جاری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نظام زاده اعزام سالانه دانشجویان به عمره مفرده را یکی از برنامه‌های متمرکز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور اعلام کرد که به صورت عمومی برای تمام دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور اجرا می‌شود.

وی درباره اعزام دانشجویان ایرانی خارج از کشور به عمره مفرده به 8 مورد در این باره اشاره کرد.

اعزام دختران مجرد به عمره مفرده

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به مشکل‌ تراشی کشور عربستان برای اعزام دانشجویان مجرد خانم بدون حضور محارم آنها، اضافه کرد: متأسفانه این اشکال همچنان وجود دارد و ما برای رفع این مشکل در سال‌های آینده تمهیداتی اندیشیده‌ایم که در صورت توافق، دختران مجرد شاغل به تحصیل در خارج از کشور مجاز باشند یکی از محارم خودشان را هم مانند پدر، مادر و یا برادر معرفی کنند و این سفر را به همراه یکی  از محارم خودشان انجام دهند.

تفاوت عمره امسال با سالهای گذشته

وی به سابقه سه ساله اعزام دانشجویان ایرانی خارج از کشور به عمره مفرده اشاره کرد و تفاوت عمره امسال با سال‌های پیش را در اعزام دانشجویان در دو نوبت  فروردین و تیرماه اعلام کرد که در نوبت اول 300 نفر و در نوبت دوم 700 نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به همراه خانواده‌هایشان در قالب هفت کاروان به این سفر معنوی مشرف شده‌اند.

ترکیب جنسیتی اعزام

نظام زاده در خصوص ترکیب جنسیتی دانشجویان اعزام شده گفت: امسال 54 درصد دانشجویان اعزامی را آقایان و 46 درصد آنها را خانم‌ها تشکیل می‌دادند. همچنین 70 درصد دانشجویان، متاهل و 30 درصد مجرد بودند.

حضور دانشجویان از 24 کشور جهان در حج عمره سال جاری

نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی در آسیا و اقیانوسیه، به استقبال دانشجویان از عمره امسال و حضور دانشجویان از 24 کشور شامل مالزی، هندوستان، روسیه، اکراین، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، قبرس، ژاپن، استرالیا، سنگاپور، سوریه، تاجیکستان، آلمان، سوئیس، سوئد، انگلیس، امریکا، کانادا، فیلیپین، فرانسه، نروژ، اطریش و هلند اشاره و بیشترین تعداد دانشجویان شرکت کننده در این سفر را از کشورهای مالزی، هند و تاجیکستان اعلام کرد.

تغییر در پوشش ظاهری دانشجویان قبل و بعد از اعزام

وی همچنین درباره تغییر پوشش ظاهری دانشجویان قبل و بعد از حج عمره اشاره کرد و افزود: اگر تنها پوشش ظاهری تعداد اندکی از خانم‌ها در جلسات مقدماتی ـ که قبل از اعزام در ایران برگزار می‌شد ـ  با بعد از جلساتی که در این سفر برگزار شد، مقایسه کنیم، به روشنی شاهد تغییر و تحول درونی آنها می شویم که بدون هیچ اجبار و تحمیلی، تنها وقتی که در آن فضا قرار می‌گرفتند، وضعیت پوشش آنها بسیار بهتر شد.

حجت الاسلام نظام زاده ادامه داد: ما اطلاع داریم که در سفرهای قبل، تعداد معدودی از افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کردند، بعد از این سفر برای همیشه محجبه شدند و در کشورهای محل تحصیلشان ملزم به رعایت حجاب اسلامی شدند.

تاثیرات سفر حج بر دانشجویانی که از فضای معنوی دور هستند

نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی در آسیا و اقیانوسیه، درباره تصمیم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور مبنی بر افزایش ظرفیت اعزام دانشجویان در سال‌ آینده، تاکید کرد: طی مذاکراتی که با سازمان حج و زیارت داشته‌ایم و با توجه به اینکه دوستان ما در سازمان حج و زیارت خودشان معتقدند که این سفر برای دانشجویان خارج از کشور ـ که از فضاهای معنوی و دینی دور هستند ـ تأثیرگذار است، آمادگی خود را برای افزایش سهمیه اعلام کرده‌اند و اگر احساس کنیم متقاضیان بیشتری وجود دارد، متناسب با آن، درخواست افزایش سهمیه را خواهیم داد.

اعلام اولویتها و زمان ثبت نام حج عمره مفرده

وی درارتباط با شرایط استفاده از کمک هزینه سفر عمره از سوی دانشجویان گفت: فقط کسانی از این کمک هزینه برخوردار می شوند که سفر اولشان باشد.

نظام زاده درباره زمان آغاز ثبت نام عمره دانشجویان ایرانی خارج از کشور، اظهار داشت: زمان دقیق ثبت نام در سایت نهاد به آدرس www.nahadiran.ir/fa/omreh اعلام خواهد شد، ولی زمان تقریبی آن از اواسط آذرماه خواهد  بود.

شرایط اعزام به حج عمره

وی با اشاره به شرایط اعزام دانشجویان، تاکید کرد: همین که برخی، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج کشور باشند و در کشور مورد نظر مستقر هستند، برای ثبت نام و اعزام کفایت می‌کند.


ثبت نام عمره دانشجویان ایرانی خارج از کشور
مقاله نویسی ISI
پکیج مدیریت
حصیل در خارج
محصولات آموزش زبان
تدریس خصوصی
آموزش مديريت
تیتر خبرگزاری ها
نمونه سوالات آزمون دکتری 92
سئوالات کارشناسی ارشد
فلش کارت ارشد و دکتری
پذیرش بدون کنکور ارشد
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
آموزش دروس دانشگاهی پیام نور
سئوالات امتحانی دانشگاه پیام نور
اجاره سالن همایش و سمینار
محصولات آموزشی مدیریتی
محصولات آموزشی بازاریابی و فروش
محصولات آموزشی فنی مهندسی
محصولات آموزشی زبان انگلیسی
فارسروید | دانلود بازی و برنامه اندرویدد
کتاب مدیر ویژه مدیران
MBA مجازی
آموزش ICDL
آموزش تعمیر لپ تاپ
آموزش تعمیرات موبایل
آموزش مقاله نویسی ISI
دانلود مقاله ISI
اندرویدینا | دانلود بازی اندروید
اخبار دانش اموزی
پرتال خبری همگان
مقالات مدیریت
طراحی سایت های دانشگاهی و خبری
اخبار تجارت
اخبار و مقالات فنی مهندسی
محصولات آموزشی
دانلود آهنگ جدید
خدمات نظافت منزل و محل کار
مشاوره کاشت مو
سایت املاک
مقالات روانشناسی
فرصت های کارآفرینی
کمپین تبلیغاتی
خرید تجهیزات مخابراتی
اخبار فرهنگ و هنر
پرتال توریسم
دانلود آهنگ جدید
آموزش نرم افزار های مهندسی
اعزام دانشجو
مترجم 20 زبانه
تبلیغات popup پاپ آپ
سیستم همکاری در فروش
دانلود آهنگ جدید
برنامه های سینما
برنامه های تئاتر
دانلود آهنگ جدید
سامانه پیام کوتاه
تندیس جشنواره
دانلود نوار ابزار سایت
Get our toolbar!pagerank